Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

2 CZERWCA
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na przygotowanie beatyfikacji Ks. Michała Rapacza i zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Jak wiadomo, obie uroczystości odbędą się w sobotę 15 czerwca w Krakowskich Łagiewnikach.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili Uroczystość Bożego Ciała, zwłaszcza chórowi, a także tym, którzy przygotowali ołtarze i pomagali w przeprowadzeniu procesji – Bóg zapłać!

Gorąco zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Msza święta z procesją od poniedziałku do czwartku o 18.00. W czasie procesji śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zakończenie Oktawy w czwartek.

W Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem I-szy piątek miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi od 17.30.

Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 8 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 28 do 48 i nieparzyste od 13 do 35, a także z ul. Jaskółczej.

Przeglądu i legalizacji wszelkiego rodzaju gaśnic można będzie dokonać w piątek 7 czerwca od 8.00 do 16.00 obok warzywniaka.

 

Dzisiaj:

20 Lipca 2024
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Czesława
Do końca roku zostało 165 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś