Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

28 MAJA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

Środa – Święto Nawiedzenia NMP

W tym dniu kończymy odprawianie Nabożeństw Majowych.

Czwartek – Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Od czwartku, przez cały miesiąc czerwiec, będziemy po wieczornej Mszy świętej odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czerwcowe niedziele o 6.30 - śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

Piątek – jak zawsze w pierwszy piątek, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem oddania po Mszach świętych. Okazja do  spowiedzi od godz. 17.30.

I sobota – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe o 17.30.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami po Mszy o 7.00.

Msza za zmarłych wypominanych w naszym kościele w wypominkach rocznych będzie o godz. 17.00.

Pielgrzymka dla dzieci komunijnych z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej w środę. Wyjazd z parkingu przy nowym kościele o godz. 07.00.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Przypominamy, że numer konta jest na stronie internetowej parafii. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Gałczyńskiego. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 3 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Granicznej – numery parzyste, oraz mieszkańców ulicy Skalnej i Alpejskiej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na piknik Rodzinny przy kościele w dniu 3 czerwca (w sobotę) od 14.00 do 19.00. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla dzieci. Impreza jest bezalkoholowa.

 
Drukuj

21 MAJA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą tzw. „Biały Tydzień”. Zapraszamy codziennie do kościoła na godz. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę – będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się będziemy do tej uroczystości, odprawiając Septennę do Ducha Świętego na Nabożeństwach Majowych codziennie, od poniedziałku aż do soboty o 17.30.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. Niedzieli miesiąca. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła i za złożony dar ołtarza – chodniki do prezbiterium. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę – czyli w sobotę 27 maja o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Gałczyńskiego.

Zarząd OSP w Płazie dziękuje za złożone datki do puszek w niedzielę 7 maja. Zebrano 3234 zł, 20 gr. i 1 euro. Zebrane środki zostaną przeznaczone na cele statutowe.

 
Drukuj

14 MAJA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Świętego Izydora – rolnika. III-go Patrona naszej Parafii.

Wtorek – Święto Świętego Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

Środa – Nowenna do MB w ramach nabożeństwa majowego.

Piątek – 3. Piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie tylko po porannej Mszy świętej – bo wieczorem jest nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę – będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym dniu dzieci z klas III-ch na Mszy o 11.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, osoby nie związane z tą uroczystością wzięły udział we Mszy świętej o innej porze. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.

 

Składka z przyszłej niedzieli – jako 3. Miesiąca będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziców, dzieci przystępujących do I Komunii.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Cieplik z ul. Korczaka. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

7 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Trwa miesiąc maj. Codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu o 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30. W tym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyło zaledwie kilkadziesiąt osób. Czyżby nam już nie była potrzebna opieka Matki Bożej?

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski i naszej archidiecezji.

Środa – Nowenna do MB w ramach nabożeństwa majowego.

Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. Dla uczczenia Matki Bożej Fatimskiej (szczególnej Patronki Ks. Proboszcza) umieściliśmy Jej figurę razem z dziećmi z Fatimy obok kościoła.

 

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 13 maja zapraszamy mieszkańców ulicy Bolęcińskiej numery nieparzyste od 21 do 37 oraz numery parzyste od 36 do 54, a także z ul. Boya-Żeleńskiego.

Osoby zainteresowane wyjazdem w lipcu na Litwę, Łotwę i Estonię proszone są o wpłatę zaliczki w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy.

Parafia organizuje kolonię końcem lipca nad morzem. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu. Zostało jeszcze parę wolnych miejsc.

Dziś strażacy z naszej OSP zbierają ofiary do puszek na wsparcie swej działalności. Wszyscy wiemy jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem nam wszystkim bardzo potrzebna działalność. Wielu kojarzy strażaków z gaszeniem pożaru. Owszem – to też. Ale dziś działanie strażaków to przede wszystkim ochrona życia, zdrowia i mienia. To walka ze skutkami klęsk żywiołowych, wypadków drogowych i wiele innych. Nikt z nas nie wie kiedy będzie musiał skorzystać z ich pomocy. Dlatego przez złożony datek okażmy im naszą wdzięczność.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 40

Dzisiaj:

2 Czerwca 2023
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Karola
Lwangi
i towarzyszy
męczenników
Do końca roku zostało 213 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś