Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

9 SIERPNIA
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Wawrzyńca
Wtorek
– wspomnienie Św. Klary
Czwartek – Święto MB Kalwaryjskiej
Piątek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej)

Msze święte w tym dniu jak w niedziele, a na każdej Mszy błogosławić będziemy zioła i kwiaty. W tym roku 15 sierpnia mija 100 lat od tzw. Cudu nad Wisłą. Obejmijmy swymi modlitwami wszystkich, którzy w walce z bolszewikami oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, rano i wieczorem będą w starym kościele. W sobotę i w niedziele w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń.

Dziękujemy Panom za prace na rzecz parafii, zwłaszcza Panu Studzińskiemu za skoszenie trawy przy Domu Parafialnym.

Dziękujemy Pani Rozalii Tekielak z ul. Lipowieckiej za złożoną ofiarę zamiast sprzątania kościoła.

 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 
Drukuj

2 SIERPNIA
18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Jana Vianneya

Środa – wspomnienie MB Śnieżnej

Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego

Piątek – I piątek miesiąca. Jak zwykle o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, rano i wieczorem będą w starym kościele. W piątek, sobotę i w niedziele w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń oraz za złożone przy okazji poświęcenia pojazdów ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom z ulic: Granicznej, Asnyka, Rydla i Reja.

O sprzątanie w kolejną sobotę - 8 sierpnia na godz. 9.00 bardzo prosimy Parafian z ul. Lipowieckiej – wszystkie numery od 62 do 90.

Dziękujemy też Pani, która udekorowała kościół kwiatami i Paniom, które podarowały kwiaty do kościoła – Bóg zapłać!

 

Od 11 sierpnia IPN z Krakowa będzie na naszym terenie prowadzić prace poszukiwawcze żołnierzy polskich, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku. Ktokolwiek posiada informacje dotyczące miejsc ich pochówku – prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem lub z P. Jackiem Bańkowskim.

 

W minionym tygodni z naszej parafii odeszli do wieczności: + Józef Siba z ul. Okólnej i + Stanisław Kocot z ul. Modrzejewskiej. Polećmy ich dobremu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

26 LIPCA
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.

Dziś kończy się też Tydzień Św. Krzysztofa. Po Mszy świętej będzie od ołtarza ogólne błogosławieństwo pojazdów, a po nim przejdę na parking, aby poszczególne pojazdy pokropić wodą święconą. Przy tej okazji zbierane są ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Środa – wspomnienie Św. Marty

Piątek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli

Sobota – I sobota miesiąca. Bardzo prosimy, aby Róże poprowadziły Różaniec o 17.30. Z racji wakacji nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych.

W przyszłą – I niedzielę miesiąca spotkanie z Różami i zmianka różańcowa po Mszy św. o 7.00.

Msze święte w tym tygodniu rano i wieczorem będą w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń.  Dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Granicznej.

O sprzątanie w kolejną sobotę - 1 sierpnia na godz. 9.00 bardzo prosimy Parafian z ul. Granicznej – numery nieparzyste, oraz wszystkie numery z ulic: Asnyka, Rydla i Reja.

 
Drukuj

19 LIPCA
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu w liturgii:

Środa – wspomnienie Św. Marii Magdaleny

Czwartek – Święto Św. Brygidy

Piątek – wspomnienie Św. Kingi

Sobota – Święto Św. Jakuba Apostoła.

W tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona Św. Krzysztofa. Z tej okazji od 19 do 26 lipca będzie w Polsce (jak słyszeliśmy w Liście) obchodzony Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Poświęcenie pojazdów mechanicznych będzie tradycyjnie w najbliższą niedzielę po Mszach świętych. Ofiara składana przy poświęceniu pojazdów przeznaczana jest na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

Msze święte w tym tygodniu rano i wieczorem będą w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń,  szczególnie za dzisiejsze ofiary z racji 3. niedzieli miesiąca. Dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Gałczyńskiego.

O sprzątanie w kolejną sobotę - 25 lipca na godz. 9.00 bardzo prosimy Parafian z ul. Granicznej – numery parzyste od 2a do 36.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15

Jedna z tych godzin ...

... będzie twą ostatnią !

Dzisiaj:

10 Sierpnia 2020
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Wawrzyńca
Do końca roku zostało 144 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś