Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

21 MARCA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Roberta Galla - sercanina, który je prowadzi.

Na każdej Mszy nauka rekolekcyjna. Codziennie w poniedziałek, wtorek i w środę - Msza z nauką o 7.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII).

We wtorek o 10.00 Msza święta dla chorych z obrzędem namaszczenia. Chorzy i starsi mogą się wyspowiadać w tym dniu pół godziny przed Mszą. A we wtorek wieczorem po Mszy św. nauka dla rodziców.

W związku z pandemią, aby uniknąć kolejek, nie będzie specjalnej spowiedzi, bardzo prosimy, aby spowiadać się w czasie rekolekcji codziennie na Mszach św.

Plan Rekolekcji jest TUTAJ !!!

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zarówno na Mszy porannej jak i wieczornej można będzie podjąć dzieło Duchowej Adopcji, wystarczy złożyć wypełnioną deklarację. Deklaracje są na stoliku z gazetami.

Przyszła niedziela – to Niedziela palmowa – na każdej Mszy święcić będziemy palmy, a uroczyste poświęcenie na zewnątrz z procesją do kościoła będzie przed Mszą o 11.00.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele, za złożone dziś ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. Przy tej okazji przypominamy, że ubikacje w podziemiach kościoła są już czynne od roku i można z nich korzystać.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry - wszystkie numery.

 
Drukuj

14 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Laetare – czyli radości (stąd kolor różowy a nie fioletowy), jesteśmy już bowiem poza połową Wielkiego Postu.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

W związku z trwającym Rokiem Św. Józefa, po każdej Mszy świętej, aż do czwartku odmawiamy Nowennę do Świętego Józefa. Uroczystość Św. Józefa w piątek – 19 marca. W związku z tym nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy. Zamiast tego zachęcamy do praktykowania dobrych uczynków, zwłaszcza jałmużny wielkopostnej. Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Z racji Uroczystości Św. Józefa Gość Niedzielny wydał numer dodatkowy, cały poświęcony Świętemu Józefowi – watro dowiedzieć się wiele informacji o tym świętym. W Niedzieli zaś jest obrazek ze świętym i modlitwą do Św. Józefa, codziennie odmawianą przez papieża Franciszka.

Piątek – to 3 piątek miesiąca, a zatem wieczorem będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie ogólna nauka dla wszystkich. Po Mszy św. o 9.00 będzie nauka dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Będzie też dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 dla rodzin z dziećmi od klasy I do V. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.

Przyszła niedziela jest 3 niedzielą miesiąca zatem składka będzie na inwestycje w naszej parafii. Zbliża się wiosna, niebawem już zaczniemy kolejne prace.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie figury Św. Józefa.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Podlas i Kamionka – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota, Żniwnej i  Cisowej - wszystkie numery.

 
Drukuj

7 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

W związku z trwającym Rokiem Św. Józefa, od środy 10 marca będziemy po każdej Mszy świętej, odmawiać Nowennę do Świętego Józefa, aby się przygotować na przeżywanie jego Uroczystości.

Rekolekcje Wielkopostne planujemy w tym roku w dniach od 21 do 24 marca. Szczegóły są w gablotach i na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 13 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Podlas, Kamionka i Barskiej - wszystkie numery.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie potrzebujących przez wielkopostna jałmużnę. Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

 
Drukuj

28 LUTEGO
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W ciągu tygodnia:

Czwartek – Święto Św. Kazimierza

Piątek - Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.00. Zaczął się już czas spowiedzi wielkanocnej, warto już się spowiadać a nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

Droga Krzyżowa o 17.30, po niej Msza św. z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

Pierwsza sobota – odwiedziny chorych od 9.00. Różaniec prowadzony przez Róże o 17.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmianka różańcowa i spotkanie z Różami po Mszy o 7.00.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszych świątyń a także za ofiary wpłacane na konto bankowe.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy  Klonowej, Łazy i Szarotki – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 6 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Barskiej i Słowiańskiej - wszystkie numery.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Józef Pająk z ul. Kossaka.

Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 14

Dzisiaj:

17 Czerwca 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alberta
Chmielowskiego
zakonnika
Do końca roku zostało 198 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś