Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

14 CZERWCA
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji w Boże Ciało.

Codziennie, aż do czwartku po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, Msze święte będą - rano w starym kościele, a wieczorem w nowym.

 

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego. Do posprzątania kościoła w sobotę 20 czerwca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców – ul. Sobieskiego - bloki 31, 33 i 37 oraz z ul. Stara Woda.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca składka będzie na schody do kościoła.

 
Drukuj

7 CZERWCA
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi, zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od ilości uczestników, co stwarza możliwość zorganizowania tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości lub zasłanianiu ust i nosa.

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy zatem w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Główna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak co roku.

O przygotowanie ołtarzy, jak zwykle bardzo prosimy: I - Rodzinę Kozubów, II - Personel i Mieszkańców DPS, III - Rodzinę ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej, IV - Parafian z Syberii i Płazy Dolnej. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Udział w procesji to wyraz naszej wiary, dlatego prosimy, aby udekorować swoje domy na trasie procesji. Procesję zakończymy przy nowym kościele. Po procesji o 11.00 Msza święta.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Prosimy także o przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi, pocztów sztandarowych i o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała codzienna procesja eucharystyczna wokół kościoła wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy świętej wieczornej. Było by zatem dobrze skosić trawę wokół kościoła.

W poniedziałek i wtorek rano i wieczorem oraz w środę rano będziemy Msze święte odprawiać w starym kościele. Od  środy wieczorem aż do przyszłej niedzieli wszystkie Msze będą w nowym kościele.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Tenczyńskiej i z Nieporazu. Do posprzątania kościoła w sobotę 13 czerwca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Sobieskiego - wszystkie numery parzyste od 24A do 40 oraz bloki 39, 41 i 45.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pracowali przy kościele – w ubiegłą niedzielę dziękowaliśmy Panom, którzy murowali i flizowali - dziś szczególnie dziękujemy Panu Zdzisławowi Głowni za pracę traktorem oraz tym, którzy pomagali przy malowaniu:  Panom Wiesławowi Hudzikowi, Piotrowi Kulczykowi i Zbigniewowi Skowronkowi – Bóg zapłać!

Gdyby ktoś miał możliwość pomocy przy dalszym malowaniu to serdecznie zapraszamy, codziennie rano na godz. 9.00 – oczywiście oprócz czwartku

 
«pierwszapoprzednia313233następnaostatnia»

Strona 33 z 33

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś