Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

24 KWIETNIA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja z koronką.

W Poniedziałek – Święto Św. Marka, ewangelisty

Wtorek - Uroczystość Św. Wojciecha, przeniesiona z soboty ze wzgl. na Oktawę.

W środę o 17.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. Nowenna do MB.

Piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława.

 

Za tydzień – 1 maja – Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o 7.00 zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami. Rozpoczęcie Nabożeństw majowych o godz. 16.30.

Niedziela za tydzień to Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpocznie się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Sobieskiego – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 30 kwietnia zapraszamy mieszkańców ulicy Stara Woda i wszystkich bloków z Wapiennika.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

Zapisy na letnią kolonię w Mrzeżynie dla dzieci i młodzieży u ks. Michała od jutra.

 
Drukuj

17 KWIETNIA
WIELKANOC

 

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. W związku z jej uroczystym charakterem nie ma w piątek postu od pokarmów mięsnych.

Już w Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać codziennie przez całą Oktawę po wieczornej Mszy świętej.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni Parafianom z ulicy Tenczyńskiej, oraz innym osobom. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 23 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców całej ulicy Sobieskiego – wszystkie numery oprócz bloków.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 
Drukuj

10 KWIETNIA
NIEDZIELA PALMOWA

 

Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

W tym tygodniu:

Środa – Różaniec i Nowenna do MB o godz. 17.30.

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 18.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale i adoracja całonocna.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 16.00.

Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dostosować się do tego planu, aby Pan Jezus nie był przez tę noc sam.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 11.00 do 15.00 – co pół godziny.

Na Starzynach o 14.30.

Wieczorem o godz. 19.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc i zarazem 3 niedziela miesiąca. Składka będzie na nasze inwestycje parafialne. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię. Dzięki Waszym ofiarom jest już gotowy dach na Domu Parafialnym, a że robimy kostkę wokół kościoła to każdy widzi.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. poranna w Wielkanoc o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

W zakrystii jest jeszcze kilka baranków wielkanocnych. Jeszcze tylko do środy można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele i plebanii. Dziękujemy też za sobotnie sprzątanie kościoła.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 16 kwietnia – tym razem wyjątkowo po poświęceniu pokarmów i zakończeniu adoracji, czyli o 16.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Tenczyńskiej - wszystkie numery. Mogą też pomóc inne osoby, które nie mogły w terminie wyznaczonym dla swojej ulicy.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w niedziele.

 
Drukuj

3 KWIETNIA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą na Mszach świętych o 7.00 i 18.00. Spowiedź przedświąteczna we wtorek od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji jest w gablotach i na stronie internetowej.

W związku z rekolekcjami nie będzie w tym tygodniu środowej nowenny i piątkowej Drogi Krzyżowej o 17.30.

Uzupełnieniem rekolekcji będzie plenerowa Droga Krzyżowa w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła – pod Krzyżem i procesja do kościoła o godz. 11.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 9 kwietnia o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Racławickiej i Św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Baranki są w zakrystii.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 29

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś