Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

26 WRZEŚNIA
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na wsparcie duszpasterstwa młodzieżowego w naszej Archidiecezji!

 

Poniedziałek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo

Wtorek – wspomnienie Św. Wacława

Środa – Święto Św. Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała

Ks. Michał w tym dniu obchodzi imieniny. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej i opieki Św. Michała Archanioła.

Czwartek – wspomnienie Św. Hieronima.

Piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i pierwszy piątek miesiąca.

Po Mszach Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi od 17.00. Także w piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. Będziemy je odprawiać: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30.

Sobota – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Z racji pierwszej soboty miesiąca, po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy w nowym kościele.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o 7.00 spotkanie z Różami Różańcowymi.

Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej będzie w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Leśniowa, Częstochowy i Gidel w sobotę 16 października. Można się zapisywać w zakrystii i kancelarii, wpłacając 30 zł.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę 2 października o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej.

 
Drukuj

19 WRZEŚNIA
25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przeżycia w ubiegłą niedzielę naszego parafialnego odpustu. Szczególnie dziękujemy za liczny udział w Mszach świętych i wspólną modlitwę – Bóg zapłać!

 

Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wszyscy wiemy jak ważną rzeczą jest to, aby docierała do nas prawda o tym co wokół nas się dzieje. Dlatego obejmijmy naszymi modlitwami wszystkich, którzy przekazują nam informacje, by czynili to rzetelnie i uczciwie.

 

Wtorek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

Msze św. jeszcze tylko w tym tygodniu, do soboty rano odprawiamy w starym kościele. Od soboty wieczorem w nowym.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców diecezji, aby wsparli prace duszpasterskie z młodzieżą. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie po mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

Grupa organizująca piknik 5 września informuje, że w wyniku kwesty zebrano ogółem 5439,05 zł. Kwota po uzgodnieniu z ojcem Janka Kozuba została podzielona w następujący sposób: Janek na rehabilitację otrzymał 1465,80 zł, a Paweł Bąk 3973,25 zł na zakup protezy. Będziemy też na protezy dla Pawła zbierać ofiary przy kościele, ale dopiero po zbiórkach ogólnokościelnych, prawdopodobnie 24 października.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń – szczególnie za dzisiejszą składkę związaną z 3. niedzielą miesiąca na nasze inwestycje parafialne. W tym tygodniu prawie skończyliśmy ogrodzenie ogrodu. Przy tej okazji dziękujemy Panu Oleszyckiemu za gratisowe wykonanie dwóch bram. Dziękujemy za prace przy kościele i plebanii oraz za posprzątanie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę 25 września o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulic: Nadrzecznej, Gminnej i Jaskółczej.

 
Drukuj

12 WRZEŚNIA
UROCZYSTOŚĆ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa – przeniesiona z wtorku.

We wtorek o godz. 9.00 będzie w starym kościele dodatkowa Msza święta: O Boże bł. dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii.

Środa – wspomnienie NMP Bolesnej

Piątek – jak w każdy 3 piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski, a zwłaszcza młodzieży. Przy tej okazji na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów z klas VII i VIII. Będzie to zarazem spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców tej młodzieży.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie do nowego kościoła w czwartek na godz. 17.00. Młodzież z klasy VI zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek po wieczornej Mszy św. do salki. Dzieci zapraszamy na Oazę Dzieci Bożych do salki w sobotę o 9.00.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do soboty rano w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w piątki i soboty od 7.30 do 8.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wykoszenie trawy przy obu kościołach, oraz za prace przy kościele i plebanii. Dziękujemy też za zrobienie na odpust dekoracji kwiatowej. Dwom anonimowym sponsorom dziękujemy za ufundowanie krzyża ze stali nierdzewnej, a Panu Oleszyckiemu za pomoc przy jego montażu na kościele. Panu Dariuszowi Warzecha dziękujemy za złożenie w salce regałów na książki. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Okólnej i Spokojnej – wszystkim za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 18 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej.

 
Drukuj

5 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o 12.30 będzie dodatkowa Msza święta dla wszystkich rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym.

Dziś od godz. 14.30, z inicjatywy lokalnej, na terenie przykościelnym odbędzie się integracyjny „Piknik na pożegnanie lata”. Przy okazji różnych atrakcji można będzie zwiedzić nasze Muzeum w podziemiach kościoła oraz zobaczyć salę pod kościołem, która jest już gotowa do wynajmowania na różne uroczystości i spotkania – serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu:

Środa – Święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. będziemy błogosławić ziarno do siewu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów w czwartek na wieczorną Mszę św., a po niej spotkanie w kościele.

Serdecznie zapraszamy Scholę i Małego Apostołka w piątek na wieczorną Mszę św., a po niej na spotkanie do salki.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz parafialny Odpust. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie tej procesji zgodnie z naszą parafialną tradycją: panów do baldachimu, niosących feretrony i chorągwie oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczysta beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji Gość Niedzielny wydał Specjalny numer dodatkowy w cenie 10 zł. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tam też do zabrania różne okolicznościowe ulotki.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do soboty rano w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Wraz z nowym rokiem szkolnym zmieniliśmy godziny przyjmowania w kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w piątki i soboty od 7.30 do 8.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń oraz za prace przy plebanii. Dziękujemy też P. Zdzisławowi Głowni za wykoszenie trawy w plebańskim ogrodzie. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 11 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Okólnej i Spokojnej. Zapraszamy też wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w wyznaczonym dla nich terminie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 22

Dzisiaj:

21 Stycznia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Agnieszki
dziewicy
i męczennicy
Do końca roku zostało 345 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś