Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

10 STYCZNIA
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły. Kolędy jednak śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

Piątek – to 3 piątek miesiąca. O 18.00 Msza święta – zbiorowa za zmarłych - a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Michałowskiego.

O sprzątanie kościoła w sobotę – 16 stycznia na godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Chłopickiego, Narutowicza i Jagiełły - wszystkie numery.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Stanisława Skowrońskiego z ul. Malczewskiego i Marię Mazgaj z Chrzanowa. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

3 STYCZNIA
2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

Środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego (3 Króli). W tym dniu Msze św. jak w niedziele, a na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje.

W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Karłowicza i Makowej.

O sprzątanie kościoła w sobotę – 9 stycznia na godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Michałowskiego i Królowej Jadwigi - wszystkie numery.

 
Drukuj

27 GRUDNIA
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

Dziś ostatnia niedziela w tym roku, a w czwartek – ostatni dzień roku. Rano o 7.00 Msza święta za wszystkich zmarłych w minionym roku parafian. Zapraszamy serdecznie rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy. Wieczorem o 17.30 na Uroczystym Nabożeństwie podziękujemy Panu Bogu za łaski minionego roku, a o 18.00 – Msza święta dziękczynna, już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, którą będziemy obchodzić 1 stycznia. Msze święte w Nowy Rok jak w niedziele. Będzie to także I piątek miesiąca. Na Adoracji po Mszach świętych będziemy się modlić do Serca Jezusowego. Wieczorem o 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W sobotę – z racji pierwszej soboty, po porannej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe. Odwiedziny chorych od 9.00. Bardzo prosimy, aby tym razem zgłosić – kogo nie będzie w domu.

W przyszłą niedzielę – w ramach kazania będzie podsumowanie minionego roku. Po Mszy o 7.00 zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami, z racji pierwszej niedzieli.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, zwłaszcza za złożone na Pasterce ofiary na Fundusz Obrony Życia SOS oraz z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.

Dziękujemy bardzo gorąco za pomoc w udekorowaniu kościoła na święta oraz wszystkim za wspólną modlitwę przez święta i za liczny udział w Mszach świętych.

O posprzątanie kościoła w sobotę – 2 stycznia na godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Karłowicza i Makowej - wszystkie numery.

W związku z ograniczeniami w kontaktach, związanymi z pandemią tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – czyli kolędy w tym roku nie będzie.

 
Drukuj

20 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

Szybkimi krokami zbliżamy się do Świąt. Roraty dla dzieci będą jeszcze od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi. Spowiadamy rano i wieczorem 20 minut przed Mszą świętą.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece z Caritasu.

W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie tylko rano o 7.00.

Zachęcamy do kultywowania naszych katolickich i polskich wigilijnych zwyczajów. O Północy Pasterka – składka z Pasterki jest tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt – Św. Szczepana – Msze św. w naszym kościele będą jak w niedziele. Składka z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii – zarówno w kościele jak i na konto bankowe – szczególnie za ofiary złożone dziś z racji 3 niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Korczaka.

O posprzątanie kościoła w dniu 2 stycznia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Karłowicza i Makowej.

Wym tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności: + Teresa Opitek z ul. Gałczyńskiego 17. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia414243444546474849następnaostatnia»

Strona 42 z 49

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś