Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

15 LISTOPADA
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Serdecznie dziękujemy za udział we Mszy św. pożegnalnej + Ks. prałata Tadeusza Czarnoty oraz za modlitewne czuwanie przy trumnie. Dziękujemy za zamówione Msze św. w jego intencji i za modlitwę. Podziękowanie kierujemy też do Panów, którzy przygotowali obejście kościoła i plebanii – Bóg zapłać!

Dziękujemy też Różom za codzienne prowadzenie modlitwy Różańcowej.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

Środa – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

Piątek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego.

Jak zwykle w III piątek miesiąca będzie wieczorem Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jak zwykle w 3 niedzielę – składka przeznaczona będzie na nasze inwestycje parafialne.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Odpust może zyskać każdy, kto nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W tym roku wyjątkowo można odpust zyskiwać do końca listopada.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, oraz za prace przy kościele – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul.  Starzyny i Zielnej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 21 listopada o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Malczewskiego od 1 do 20.

 
Drukuj

8 LISTOPADA
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 listopada 2020 r. odszedł do Pana + Ks. Prałat Tadeusz Czarnota.

Msza święta przy trumnie zmarłego odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 16.00. Wcześniej – o godz. 15.30 zapraszamy na Różaniec za zmarłego. W związku z ograniczeniami ilości osób (jak wiadomo w naszym kościele może przebywać jednorazowo 50 osób) – będzie możliwość modlitwy przy trumnie do godz. 19.00.

Zgodnie z życzeniem Ks. Prałat spocznie na cmentarzu w swej rodzinnej parafii w Trzebini k/Żywca. Tam będzie Msza święta pogrzebowa w środę o godz. 13.00. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią nie organizujemy wyjazdu.

Zapraszamy do modlitwy Różańcowej za zmarłego w tym tygodniu codziennie o 17.30, którą będą prowadzić Róże Różańcowe.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Odpust może zyskać każdy, kto nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W tym roku wyjątkowo można odpust zyskiwać do końca listopada.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, za ofiary na wypominki oraz za prace przy kościele – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Pani Magdalenie Radwan – Bóg zapłać!

Szkoda tylko, że była tylko jedna osoba. O posprzątanie kościoła w dniu 14 listopada o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Starzyny oraz Zielnej nr 30, 32 i 37.

 
Drukuj

1 LISTOPADA
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – a zatem po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W nawiązaniu do dzisiejszego święta będziemy prosić wstawiennictwa Wszystkich Świętych.

W związku z tym, że cmentarze są zamknięte będzie w kościele dodatkowa Msza święta dziś o godz. 14.00 i wieczorna Msza o 17.00.

Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych zmarłych.

Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

Wieczorem o 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami.

Zgodnie z naszą parafialną tradycją, w tym tygodniu codziennie o 17.30, Róże Różańcowe będą prowadzić Różaniec za zmarłych. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. A Należących do Róży o jej poprowadzenie.

Spotkanie z Różami i zmianka różańcowa będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 7.00.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Odpust za zmarłych może zyskać każdy, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada.

Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. oraz jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła pewnej osobie – Bóg zapłać!

Dziękujemy też Pani Agacie Pawliwiec i Panu Dawidowi Starzykiewiczowi za ofiarowane do kościoła kwiaty.

O posprzątanie kościoła w dniu 7 listopada o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Zakopiańskiej.

Dziękujemy za prace przy kościele Panom: Marianowi Kumali i Januszowi Sroce, oraz Franciszkowi Kośmiderowi, Zdzisławowi Głowni i Jerzemu Wolskiemu za prace przy murze cmentarnym.

Można jeszcze składać ofiary na wypominki.

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie informuje, że w kweście przeprowadzanej w zeszłym tygodniu, udało się zebrać kwotę 1477 złotych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie pomieszczeń sanitarnych, które zostały wyremontowane w naszej remizie. Za otrzymane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Prezes OSP Płaza - Dybał Wawrzyniec

 
Drukuj

25 PAŹDZIERNIKA
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś nasi strażacy z OSP w Płazie, po Mszach świętych zbierają przed kościołem ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

W tym tygodniu:

Środa – Święto Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu nasz Ks. Prałat obchodzi imieniny. Już dziś życzymy mu dużo zdrowia i wiele Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie będzie msza święta o godz. 14.00 w czasie której modlić się będziemy za wszystkie dusze wypominane w naszym kościele w wypominkach.

Zgodnie z zaleceniami nie będzie w tym roku procesji na cmentarz. Przypominamy też o apelu władz, aby wizyty na cmentarzu przełożyć na inny termin. Szczególnie nie zaleca się wyjazdów na inne cmentarze.

W związku z tym nie odwołujemy Mszy świętej o 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom z ulicy Kościuszkowców – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 31 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Role i Harcerskiej.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
W dalszym ciągu przypominamy o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Jak do tej pory do niewielu rodzin to dociera. Bardzo dużo grobów jest nieopłaconych. To niesprawiedliwe, aby koszty związane
z funkcjonowaniem cmentarza ponosili tylko niektórzy. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a sami wiemy jak wysokie są koszty wywozu śmieci.

W dalszym ciągu obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą.
Wg. przepisów w naszym kościele może znajdować się jednorazowo 100 osób.
To jest więcej niż w chwili obecnej. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii obowiązuje dyspensa.

 
«pierwszapoprzednia414243444546474849następnaostatnia»

Strona 44 z 49

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś