Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

18 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Złożona dziś w czasie Mszy składka, będzie przeznaczona na pomoc dla misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Dziękujemy też za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu:

Wtorek – Uroczystość Św. Jana Kantego

Czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę nasi strażacy z OSP w Płazie, będą po Mszach świętych zbierać ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 24 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Kościuszkowców i Czwartaków.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a zapominamy o takich podstawowych sprawach jak modlitwa czy opłacenie miejsca spoczynku naszych bliskich. Nawet tysiąc zniczy nie ma takiej wartości dla zmarłego jak chociażby najkrótsza modlitwa.

Jak wiemy – obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą. Wg. przepisów w kościele może znajdować się jedna osoba na 7 metrów kwadratowych – a zatem w przypadku naszego kościoła 100 osób. Zachęcamy zatem do udziału we Mszy świętej niedzielnej i w nabożeństwach różańcowych. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii została udzielona dyspensa.

W związku z niesprzyjająca pogodą nie udało się rozpocząć prac przy naprawie muru cmentarnego. W związku z tym jeszcze raz bardzo prosimy o pomoc w tych pracach – mam nadzieję rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00.

Jak co roku obok starego kościoła można będzie dokonać przeglądu technicznego różnego rodzaju gaśnic w najbliższą środę – 21 października od 8.00 do 16.00.

 
Drukuj

11 PAŹDZIERNIKA
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św. przed kościołem będzie zbierana składka do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Czwartek – wspomnienie Św. Teresy

Piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

Sobota – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Łukasza, Ewangelisty. Św. Łukasz jest też patronem naszego Pana Organisty. Już dziś składamy Mu serdeczne życzenia wielu Bożych łask z okazji nadchodzących imienin.

W tym dniu rozpoczyna się także Tydzień Misyjny – zbierana w tym dniu składka będzie przeznaczona na Misje, a składka na inwestycje parafialne związana z 3-cią niedzielą miesiąca będzie w kolejną niedzielę – czyli 25 października.

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym tygodniu:

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 17 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Dziękujemy Panom, którzy zamontowali w kościele przed ołtarzem barierki – jako dar dla parafii – Bóg zapłać!

Od dziś można składać ofiary na wypominki. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu.

I jeszcze jedno ważne ogłoszenie związane z cmentarzem. W związku z tym, że w poprzednich latach nie było ewidencji grobów, niektóre groby, zwłaszcza puste piwnice w których jeszcze nikt nie został pochowany – nie wiadomo do kogo należą. Dlatego bardzo prosimy, aby osoby, które mają wykupione miejsce na cmentarzu – a nie ma tam żadnej tabliczki z informacją – zgłosiły się w najbliższą sobotę na cmentarzu o godz. 9.30. Żeby później nie było takiej sytuacji, że ktoś pomyłkowo został pochowany w piwnicy należącej już do kogoś innego.

Mamy już murarza, który się podjął naprawy muru cmentarnego. Prace rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00. Bardzo prosimy o pomoc w tej pracy. Trzeba będzie część muru rozebrać i wykonać inne pomocnicze prace. Bardzo proszę, aby poświęcić trochę czasu na te prace i przyjść do pomocy. Chętnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii, lub po prostu o przyjście w poniedziałek na cmentarz – o godz. 9.00.

 

 
Drukuj

4 PAŹDZIERNIKA
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś w liturgii przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

Trwa miesiąc październik. To szczególny czas modlitwy różańcowej. Tak łatwo się usprawiedliwiamy od uczestnictwa w tych nabożeństwach – brakiem czasu, pandemią i innymi spawami – a tymczasem, jak wielokrotnie Matka Boża podkreślała w swych objawieniach, tylko ta modlitwa może nas uratować przed złem.

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej

Środa – wspomnienie NMP Różańcowej

Piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

Jak słyszeliśmy w Liście Biskupów, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski, w tym dniu jak co roku, będzie przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Jaskółczej – Bóg zapłać! Niestety z ulic: Nadrzecznej, Gminnej nie było nikogo !!!

O posprzątanie kościoła w dniu 10 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej.

Poszukujemy murarza, który by się podjął naprawy muru cmentarnego. Bardzo prosimy o zgłoszenie, gdyby ktoś z parafian mógł się podjąć tej pracy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Dusza z ul. Lipowieckiej.
Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

27 WRZEŚNIA
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość bierzmowania w naszej parafii, szczególnie rodzicom za udekorowanie kościoła i dar ołtarza.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Wacława

Wtorek – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Środa – wspomnienie Św. Hieronima

Czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Jak zwykle 1 października rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Różańcowych. Będziemy je odprawiać w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. Bardzo zachęcamy wszystkich do tej modlitwy.

Piątek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów i zarazem I piątek miesiąca.
Jak w każdy I piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy też, aby w tym dniu Różaniec o 17.30 poprowadziły Róże Różańcowe.

Spotkanie z Różami i zmianka tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy o 7.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej – Bóg zapłać!

Sprzątali: Maria Kopacz, Jan Głogowski, Andrzej Kurnik, Alfreda Bednarczyk i Elżbieta Głownia.

O posprzątanie kościoła w dniu 3 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Nadrzecznej, Gminnej i Jaskółczej.

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 47 z 51

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś