Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

20 WRZEŚNIA
25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość, odpustową i wzięli udział w sumie odpustowej i w procesji. Szczególnie niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękujemy też za wspólną modlitwę i złożone ofiary – Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Mamy nadzieję, że wystarczą one na dokończenie płatności za nowe schody do kościoła.

W środę 23 września na Mszy św. o 18.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Ostatnia próba dla młodzieży będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św., a okazja do spowiedzi we wtorek o godz. 17.00.

Dziękujemy rodzicom mających przyjąć bierzmowanie za posprzątanie na dziś kościoła.

O posprzątanie kościoła w dniu 26 września o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej.

 

Komunikat policji:

Policja ostrzega, zwłaszcza osoby starsze, o wciąż działających grupach, próbujących wyłudzić pieniądze tzw. metodą na wnuczka. Informacyjne ulotki są na stoliku z gazetami.

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Władysława Bębenek z ul. Zakopiańskiej i Teresa Paw z ul. Długosza.

Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

13 WRZEŚNIA
24 NIEDZIELA ZWYKŁA
ODPUST KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

 

Dziś w naszym kościele uroczystość odpustowa – przeniesiona z dnia jutrzejszego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tę uroczystość przygotowali, szczególnie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy też za wspólną modlitwę i złożone ofiary – Bóg zapłać.

Przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania (czyli uczniów klas 8, I i II) zapraszamy na przygotowujące spotkania w najbliższy piątek i sobotę – czyli 18 i 19  września po Mszy św. wieczornej.

O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo prosimy rodziców młodzieży, mającej przyjąć sakrament bierzmowania.

Dziękujemy też P. Jackowi Kowalskiemu za zrobienie dla dzieci komunijnych podestu na ambonkę.

 
Drukuj

6 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca, po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Wtorek – 8 września – Święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. będziemy błogosławić ziarno do siewu.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz parafialny Odpust. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie tej procesji zgodnie z naszą parafialną tradycją: panów do baldachimu, niosących feretrony i chorągwie oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 będzie uroczystość pierwszej Komunii. Przyjadą goście i będzie na tej Mszy świętej więcej osób. Aby zachować bezpieczne warunki w związku z pandemią bardzo prosimy, aby osoby nie związane z tą uroczystością wzięły udział we Mszy świętej o innej porze – najlepiej w sumie odpustowej.

Rodziców kandydatów do bierzmowania (czyli uczniów klas 8, I i II) zapraszamy na spotkanie w sobotę 12 września po Mszy św. wieczornej, aby omówić przygotowanie tej uroczystości.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń oraz za prace na rzecz parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy do Panów Mariana Kumali i Janusza Sroki, którzy pracowali przez cały miesiąc – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Okólnej i Spokojnej oraz Lipowieckiej od 1do 19.

O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Przemysław Szyjkowski z ul. Zakopiańskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ....

W ramach Odpustu w Płokach w najbliższą sobotę odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka Dekanatu Chrzanowskiego do Płok organizowana przez ks. Dziekana Romana Sławeńskiego. Pielgrzymka wyruszy z placu przed kościołem MB Różańcowej w Chrzanowie w sobotę o godz. 7.15.

 
Drukuj

30 SIERPNIA
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś tzw. Mały Odpust – ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu:

Wtorek – 1 września rocznica napaści na Polskę hitlerowskich Niemiec oraz pierwszy dzień nowego roku szkolnego. W związku z pandemią nie będzie uroczystego rozpoczęcia.

I piątek miesiąca – Jak zwykle o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

I sobota – odwiedziny chorych od godz. 9.00.
Róże Różańcowe prosimy o poprowadzenie Różańca o godz. 17.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie z Różami Różańcowymi po Mszy św. o 7.00.

Msze święte jeszcze tylko w tym tygodniu: od poniedziałku do czwartku wieczorem będą w starym kościele - od piątku w nowym.

Spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej. Na to spotkanie kandydaci przynoszą swoje indeksy. Nieobecność traktowana będzie jako rezygnacja z przyjęcia tego sakramentu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń oraz za prace na rzecz parafii – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 5 września o godz. 9.00 bardzo prosimy wszystkich mieszkańców ul. Okólnej i Spokojnej oraz mieszkańców ul. Lipowieckiej od numeru 1 do 19.

Przypominamy, że sprawy cmentarne będą załatwiane dopiero po naszym parafialnym odpuście, czyli po 13 września.

 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 48 z 51

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś