Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

28 STYCZNIA
4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.

W tym tygodniu:

W Środę – wspomnienie Św. Jana Bosko.

Jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej.

W Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, a składka jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Msze święte z obrzędem pobłogosławienia gromnic będą o 7.00, 9.00 i 18.00.

Jest to też pierwszy piątek miesiąca – ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed Mszą świętą. Po każdej Mszy będzie też Litania do Serca Pana Jezusa.

Sobota – jest pierwszą miesiąca. Po Mszy rannej jak zwykle modlitwy do Matki Bożej.

Wieczorem o 17.30 Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe.

Odwiedziny chorych od 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. Po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Parafii z ulic: Klonowej, Łany i Szarotki – Bóg zapłać!

O posprzątanie w sobotę 3 lutego tym razem wyjątkowo na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Spotkanie chętnych osób do grania w misterium paschalnym będzie w najbliższy piątek o 20.00 w salce przy poczcie. Zapraszamy.

 
Drukuj

21 STYCZNIA
3 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji 3. Niedzieli miesiąca na nasze inwestycje parafialne. Dziękujemy też pewnej rodzinie, która złożyła ofiarę na odnowienie tabernakulum – Bóg zapłać!

Nasze tabernakulum jest ładne i duże, ale drzwiczki trzeba by pozłocić, zwłaszcza, że ten rok w naszej archidiecezji jest rokiem eucharystycznym i będzie dużo więcej nabożeństw przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu:

W Środę – wspomnienie Św. Franciszka Salezego.

Jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej.

Czwartek – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła

W Piątek – wspomnienie Św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

Przypominamy, że spotkania Oazy młodzieżowej są w piątki o godz. 19.00 w salce przy poczcie.

Spotkania Oazy dla dzieci w soboty o godz. 9.00 w salce przy poczcie. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia po wieczornej Mszy świętej.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Ks. Ściegiennego i Jodłowej oraz za złożone ofiary zamiast sprzątania z ul. Ściegiennego 4 i 8a – Bóg zapłać!

O posprzątanie w sobotę 27 stycznia o godz. 9.00 prosimy parafian z ulic: Klonowej, Łany i Szarotki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii + Rozalia Dębiec z ul. Boya-Żeleńskiego. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 
Drukuj

14 STYCZNIA
2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy dziś do Sali Teatralnej na Jasełka o godz. 12.00 i 14.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy ich przygotowaniu. Dziękujemy za pomoc w próbach, za przygotowanie sali i strojów oraz wszystkim, którzy wsparli występujących finansowo – Bóg zapłać!

Prawie zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską – czyli Kolędę.  Gorąco dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie, za poparcie tego co robimy w Parafii i za słowa uznania. Dziękujemy też za wsparcie finansowe. Msza święta za wszystkie rodziny, które nas przyjęły będzie w niedzielę 28 stycznia o godz. 11.00. Dziękujemy i zapraszamy do modlitwy.

W Środę – jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej.

W Piątek - jako 3. Piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Chodkiewicza i Hetmańskiej, a o posprzątanie w sobotę 20 stycznia o godz. 9.00 prosimy parafian z ulicy Ks. Ściegiennego i Jodłowej.

Opłatek dla grup młodzieżowych (scholi, ministrantów i lektorów oraz oazy) razem z rodzicami będzie w sali pod kościołem w przyszłą niedzielę czyli 21 stycznia po Mszy św. o 11.00.

Jak wiadomo odwołane zostały wszelkie wyjazdy do Ziemi Świętej. W związku z tym osoby, które się zapisały i wpłaciły zadatek mogą otrzymać jego zwrot w kancelarii parafialnej. Kto wpłacił zaliczkę na konto parafii otrzyma jej zwrot na swoje konto bankowe.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii + Alicja Sawicka z ul. Wierzbowej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 
Drukuj

7 STYCZNIA
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Zapraszamy dziś do naszego kościoła na koncert kolęd. Zaczniemy bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej. Zaśpiewają po jednej kolędzie: nasz parafialny chór, schola, grupa uwielbienia, a później kilka kolęd wszyscy razem.

Od jutra rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Okres Zwykły.

Bardzo prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Chodkiewicza i Hetmańskiej w sobotę 13 stycznia o godz. 9.00.

Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez naszą młodzież w niedzielę 14 stycznia do Sali Teatralnej o godz. 12.00 i 14.00.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko rano od środy do soboty.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 53

Dzisiaj:

21 Czerwca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alojzego
Gonzagi
zakonnika
Do końca roku zostało 194 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś