Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

27 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza niedziela zwana jest |”Niedzielą Laetare” w związku z bliskością Świąt Wielkanocnych. Zamiast fioletowego, używamy różowego koloru szat liturgicznych.

Dziś nawiedzi naszą parafię IKONA Św. Rodziny. Powitanie przy bramie od strony parkingu o godz. 15.45. Szczegółowy plan nabożeństw jest w gablotach i na stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy jutro na Różaniec o godz. 10.00 oraz na pożegnanie IKONY o 15.00.

W pierwszy piątek o 17.30 okazja do spowiedzi dla odprawiających pierwsze piątki. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

W pierwszą sobotę po Mszy rannej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej a po południu o 17.30 Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. To już zarazem przedświąteczne odwiedziny, prosimy zatem zgłosić także tych chorych, których trzeba wyspowiadać na Święta.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Fredry – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 2 kwietnia o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. W niedzielę – za tydzień – nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy świętej. Szczegółowy Plan wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Tradycyjnie można też obok chrzcielnicy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Do 1 kwietnia Biblioteka w Płazie zaprasza na Kiermasz Wiosenno - Wielkanocny. Kiermasz organizowany jest we współpracy z Powiatowym Domem Opieki Społecznej w Płazie. Na kiermaszu oprócz prac mieszkańców DPS-u, będzie można kupić rękodzieła lokalnych twórców. Kiermasz jest czynny w godzinach otwarcia biblioteki.

 
Drukuj

20 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę, jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

We wtorek odbędą się w naszym kościele uroczystości pogrzebowe dwóch nieznanych ofiar z II wojny światowej, znalezionych w okolicach Oblaszek. Msza święta będzie o 11.00, a po niej przeniesienie szczątków na cmentarz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. To okazja, aby wyrazić wdzięczność i prosić o łaskę nieba dla wszystkich, którzy oddali swe życie w niesprawiedliwej wojnie.

W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z Uroczystością nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Osoby, które chciałyby w związku z tym podjąć dzieło Duchowej Adopcji powinny wypełnić deklarację i złożyć w piątek do koszyczka, który będzie przygotowany na stoliku prasowym. Tam też są wspomniane deklaracje.

Peregrynacja  Ikony Świętej Rodziny rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Powitanie 27 marca o 16.00. Szczegóły modlitw i nabożeństw wywieszone są w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej. Aby dobrze się przygotować do tej Uroczystości, codziennie przez cały tydzień modlić się będziemy 10 min przed wieczorną Mszą świętą, odmawiając dziesiątkę różańca i modlitwę do Św. Rodziny (jest z tyłu na obrazku).

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom z ulicy Siemota  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 26 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Tradycyjnie można też obok chrzcielnicy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

 
Drukuj

13 MARCA
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

2 Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polskim Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Bieżący rok ojciec święty Franciszek ogłosił Rokiem Rodziny. Z tej okazji po niektórych, wybranych parafiach wędruje ikona Świętej Rodziny. Także naszej parafii przypadł zaszczyt jej peregrynacji. Ikona przybędzie do nas w niedzielę 27 marca. Szczegóły modlitw i nabożeństw omówimy w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary. W przyszłą niedzielę – jako trzecią miesiąca – składka będzie na nasze inwestycje parafialne. Jak już wiadomo trwa remont dachu na Domu Parafialnym. Na pokrycie dachu potrzeba 450 metrów kw. blachy, nie licząc robocizny. Łatwo można sobie policzyć jakie to będą koszty.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic:  Podlas i Rajskiej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 19 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota i Kamionka.

Już dziś informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. Plan podamy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu sięgnąć po lekturę prasy katolickiej. Dziś obok Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest specjalny numer Gość Extra za 10 zł. poświęcony Ojcu Pio.

Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym.

 
Drukuj

6 MARCA
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców. Będzie rozdanie modlitewników.

W środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. konferencja.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary, szczególnie za złożone ofiary do puszek dla ofiar wojny na Ukrainie oraz za ofiary dla dzieci w Afryce – Bóg zapłać. Dziś składka na Centrum Jana Pawła II w Krakowie, a w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wspierać będziemy polskich misjonarzy.

Jak słyszeliśmy w czytanym dziś Liście Ks. Arcybiskupa, pomoc dla Ukrainy będzie trwała nadal. Najbliższy Punkt Pomocy zorganizowany jest przy Parafii MB Różańcowej w Chrzanowie – szczegóły w gablocie przed kościołem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic:  Barskiej, Słowiańskiej i Makowej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 12 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podlas i Rajskiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Knapik z ul. Hetmańskiej, + Stanisława Wojtas i + Józef Brandys z ul. Bolęcińskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 29

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś