Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

29 SIERPNIA
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszej parafii obchodzimy nasz tzw. Mały Odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych. Po Mszy św. pomodlimy się w kaplicy przed obrazem Matki Bożej.

Witamy dziś w naszej Parafii Księdza Michała Kormana, nowego Wikariusza. Życzymy Mu, aby MB Płańska otaczała Go swoją opieką i wypraszała u Boga wszelkie łaski, potrzebne w pracy duszpasterskiej. Ks. Michale - Szczęść Boże!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi rano o 6.30 i wieczorem o 17.30.

W pierwszą sobotę:

Po Mszy rannej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. O 17.30 Różaniec – prowadzony przez Róże Różańcowe.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii zgłosić chorych, których mamy odwiedzać, byśmy mogli utworzyć nowy, aktualny plan odwiedzin. Niektórzy chorzy odeszli już do Pana, inni są w stanie braku świadomości, dlatego trzeba utworzyć nowa listę.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do czwartku w starym kościele. Od piątku rano w nowym.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza święta dla wszystkich uczniów o godz. 12.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wykoszenie trawy przy kościele nowym i starym, oraz za prace przy plebanii. Gorąco dziękujemy za podarowane kwiaty do kościoła oraz za ich ułożenie – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 4 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 1 do 19.

W przyszłą niedzielę od godz. 14.30, z inicjatywy lokalnej, na terenie przykościelnym odbędzie się integracyjny „Piknik na pożegnanie lata”. Przy okazji różnych atrakcji można będzie zwiedzić nasze Muzeum w podziemiach kościoła oraz zobaczyć salę pod kościołem, która jest już gotowa do wynajmowania na różne uroczystości i spotkania – serdecznie zapraszamy.

Przy okazji festynu – z inicjatywy Pana Burmistrza – w godzinach od 8.00 do 17.00, będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub szczepionką dwudawkową Pfizer.

Nasz Parafialny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będziemy obchodzić w niedzielę 12 września. Sumę odpustową o 11.00 odprawi były Wikariusz, Ks. Tomasz Jarząbek.

 
Drukuj

22 SIERPNIA
21 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Bartłomieja

Czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Piątek – Wspomnienie Św. Moniki

Sobota – Wspomnienie Św. Augustyna

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz tzw. Mały Odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. Sprzątali: Jacek i Halina Demarczik i Marek Oleszycki – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 4 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 1 do 19.

 
Drukuj

15 SIERPNIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W Polsce dzisiejsza uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Z tej racji po Mszy świętej pobłogosławimy, przyniesione do kościoła bukiety kwiatów i ziół i warzyw.

Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany Cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje – dziś mają swoje święto.

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Jacka

Piątek – Wspomnienie Św. Benarda

Sobota – Wspomnienie Św. Piusa X

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń – szczególnie za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 21 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 21 do 40.

Przypominamy, że dla ułatwienia kontaktu z Parafią, zmieniliśmy numer telefonu ze stacjonarnego na komórkowy. Dotychczasowy numer stacjonarny będzie czynny tylko do końca września. Nowy znaleźć można na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Co prawda Ks. Tomasz będzie jeszcze u nas do przyszłej niedzieli, ale już dziś chcieliśmy okazać Mu wielką wdzięczność za osiem lat pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Ks. Tomasz obchodził w tym roku 10-lecie kapłaństwa, a zatem osiem lat to prawie całe jego dotychczasowe kapłańskie posługiwanie. Poświęcił dla nas wiele troski i trudu zarówno w Parafii jak i w szkole. Osiem lat to całe szkolne pokolenie uczniów. Bardzo Księdzu Tomaszowi dziękujemy i życzymy obfitości Bożych łask w nowej parafii.

 
Drukuj

8 SIERPNIA
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża

Wtorek – Święto Św. Wawrzyńca

Środa – wspomnienie Św. Klary

Piątek – Święto NMP Kalwaryjskiej

Sobota – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza Panom, którzy w tym tygodniu skosili trawę wokół kościoła i pracowali przy plebanii – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę mieszkańcom
ul. Lipowieckiej. Sprzątali: Tamara Leńczowska, Wanda Słowik, Aneta Uroda, Czesław i Kazimiera Ferenc i Jerzy Rożnawski – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie – czyli 21 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 21 do 40.

Składkę za tydzień – czyli z 3 niedzieli miesiąca – przeznaczamy na inwestycje w parafii. Kończymy już prace przy ogrodzeniu plebańskiego ogrodu.

Dla ułatwienia kontaktu z Parafią, zmieniliśmy numer telefonu ze stacjonarnego na komórkowy. Dotychczasowy numer stacjonarny będzie czynny tylko do końca września. Nowy numer to: 783 553 812

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 22

Dzisiaj:

21 Stycznia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Agnieszki
dziewicy
i męczennicy
Do końca roku zostało 345 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś