Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

2 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w tym dniu jak w niedziele.

Wtorek – Święto Świętego Floriana – patrona strażaków.

Msza św. za członków OSP w Płazie i za ich rodziny będzie 3 maja o 17.00.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17.00.

Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

Codziennie przez cały miesiąc maj modlimy się za pośrednictwem Matki Bożej, śpiewając Litanię Loretańską - w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace.

Do posprzątania kościoła w sobotę 8 maja na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 31, 33 i 37 przy ulicy Sobieskiego oraz mieszkańców ul. Stara Woda.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Andrzej Skowronek z ul. Tenczyńskiej i Maria Poznańska z ul. Role. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

25 KWIETNIA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu.

W sobotę – 1 maja - rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Majowych. Będziemy się modlić za pośrednictwem Matki Bożej, śpiewając Litanię Loretańską w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Także 1 maja, z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace i za sprzątanie kościoła.

Do posprzątania kościoła w związku z weekendem majowym zapraszamy dopiero za dwa tygodnie – czyli w sobotę 8 maja na godz. 9.00 mieszkańców bloku nr 31, 33 i 37 przy ulicy Sobieskiego oraz mieszkańców ul. Stara Woda.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Marcin Ferens z ul. Malczewskiego. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

18 KWIETNIA
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. W zakrystii można sobie jeszcze nabyć kieszonkową Ewangelię. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha. Z tej okazji nie obowiązuje post piątkowy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone dziś ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, oraz z ofiary wpłacane na konto bankowe. Dziękujemy też za wszelkie prace i za sprzątanie kościoła.

Do posprzątania kościoła w sobotę 24 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Sobieskiego wszystkie numery parzyste od 24A do 40 oraz bloki 39, 41 i 45.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Jan Romanowski z ul. Karłowicza. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

11 KWIETNIA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.  Składka z przyszłej niedzieli, jako trzeciej miesiąca będzie tradycyjnie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Przed świętami naprawiony został duży dzwon, bo nie dzwonił oraz wymieniona została na nową automatyka pozostałych dzwonów. Przy tej okazji zapraszamy po Mszach świętych do podziemi naszego kościoła, gdzie urządzone jest małe muzeum parafialne. Można tam zobaczyć stare obrazy i inne eksponaty, pochodzące z Płazy i okolic.

Niedziela za tydzień to Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. Warto przy tej okazji nabyć sobie kieszonkową Ewangelię do czytania np. w autobusie lub przy innej okazji. Można je nabyć w zakrystii. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

Misjonarze Kapucyni dziękują naszej parafii za wzięcie udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” i za związaną z tym ofiarę.

Do posprzątania kościoła w sobotę 17 kwietnia zapraszamy mieszkańców ulicy Tenczyńskiej wszystkie numery z Płazy i Bolęcina, oraz Nieporazu nr 63.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 17

Dzisiaj:

20 Września 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczenników
z Korei
Do końca roku zostało 103 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś