Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

5 LIPCA
14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy świętej – zgodnie z życzeniem ks. arcybiskupa – zbierana będzie ofiara do puszek jako pomoc dla ofiar podtopień i nawałnic. Ks. abp Marek Jędraszewski zarządził też, aby dziś po każdej Mszy odmówiony został
Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

Msze święte w tym tygodniu – będą w starym kościele.

W sobotę wieczorem i w niedzielę - w nowym.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Bolęcińskiej – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 11 lipca na godz. 9.00 serdecznie prosimy mieszkańców – pozostałych mieszkańców ul. Bolęcińskiej – czyli numery nieparzyste od 3 do 25 oraz wszystkie numery od 38 do 95, a także wszystkich mieszkańców z ulicy Boya-Żeleńskiego.

Gorąco dziękujemy Panu Oleszyckiemu, za zorganizowanie wycinki uschniętego drzewa przy ogrodzeniu kościoła, które zagrażało bezpieczeństwu przechodniów – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Stanisława Kędziora z ul. Granicznej. Polećmy ją dobremu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

28 CZERWCA
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozpoczęły się wakacje.

Msze święte w tym tygodniu – do czwartku wieczorem będą tylko w starym kościele. Od piątku rano do niedzieli wieczorem - w nowym.

W tym tygodniu:

W poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W piątek – święto Św. Tomasza, Apostoła i zarazem I piątek miesiąca.

W tym dniu o 15.00 jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia, a okazja do spowiedzi od 17.30.

W czasie wakacji nie ma w I-szą sobotę odwiedzin chorych. Róże Różańcowe prosimy, aby prowadziły w sobotę Różaniec o godz. 17.30. Spotkanie z Różami i zmianka tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy o 7.00.

Przypominamy, że sprawy związane z opłatami za groby na cmentarzu w czasie wakacji będą załatwiane tylko od połowy lipca do połowy sierpnia, a później we wrześniu.

Przypominamy też o konieczności wcześniejszego umówienia się na spisanie protokołu przedślubnego.

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego i Modrzejewskiej.

Do posprzątania kościoła w sobotę 4 lipca na godz. 9.00 serdecznie prosimy mieszkańców – ul. Bolęcińskiej numery parzyste od 4 do 32a oraz wszystkie numery od 27 do 35a.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele oraz za wpłacane na konto bankowe. Raz jeszcze dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na schody do kościoła – Bóg zapłać. Złożono ofiary w wysokości połowy ceny zakupionego materiału.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, ks. arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych odbyła się zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym.

Z naszej parafii odeszła wczoraj do wieczności + Kazimiera Szala z ul. Bogusławskiego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

21 CZERWCA
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali w niej udział – szczególnie Panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty i Paniom, które nosiły obrazy.

Od jutra Msze święte będą tylko w starym kościele. Do nowego kościoła wrócimy w sobotę wieczorem i w niedzielę.

W Środę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Ponieważ uczniowie nie mają wspólnego zakończenia roku szkolnego w szkole - Msza święta na zakończenie roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę (28 czerwca) na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.00. Po Mszy krótkie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Praktycznie rozpoczyna się już czas urlopów. Sprawy związane z opłatami za groby na cmentarzu będą załatwiane tylko od połowy lipca do połowy sierpnia, a później we wrześniu. Na spisanie protokołu przedślubnego trzeba się wcześniej umówić – wg. nowych przepisów takie spisanie trwa około godziny.

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego z bloków 31, 33 i 37. Do posprzątania kościoła w sobotę 27 czerwca na godz. 9.00 serdecznie prosimy mieszkańców – ul. Sobieskiego z numerów od 4 do 20 oraz 21, 23, 25 i 27 oraz wszystkie numery z ulicy Modrzejewskiej.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe, szczególnie za złożone dziś ofiary na schody do kościoła – Bóg zapłać.

 
Drukuj

14 CZERWCA
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji w Boże Ciało.

Codziennie, aż do czwartku po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, Msze święte będą - rano w starym kościele, a wieczorem w nowym.

 

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego. Do posprzątania kościoła w sobotę 20 czerwca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców – ul. Sobieskiego - bloki 31, 33 i 37 oraz z ul. Stara Woda.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca składka będzie na schody do kościoła.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia5152535455następnaostatnia»

Strona 54 z 55

Dzisiaj:

20 Lipca 2024
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Czesława
Do końca roku zostało 165 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś