Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

4 KWIETNIA
WIELKANOC

 

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Serdeczne podziękowanie kierujemy do tych wszystkich Parafian, którzy złożyli „Dar serca” w postaci długoterminowych produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii oraz młodzieży za ich dostarczenie do domów. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni Parafianom z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich, oraz innym osobom. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 10 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców ulicy Racławickiej i Św. Jana Pawła II.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę zmianka Różańcowa po Mszy o 7.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Edward Kołodziejczyk z ul. Lipowieckiej, pomódlmy się, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył go chwałą swojego królestwa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

28 MARCA
NIEDZIELA PALMOWA

 

Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

W tym tygodniu:

WIELKI CZWARTEK

18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

7.00 – początek adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy (adoracja indywidualna)

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku:

Liturgia Słowa, odsłonięcie i adoracja Krzyża Świętego, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu, Gorzkie Żale i całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie.

Porządek Adoracji:

(w związku z pandemią bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dostosować się do wyznaczonych godzin – by uniknąć jednorazowo dużej ilości ludzi w kościele)

20.00 – 21.00 – ulice: Graniczna, Tenczyńska i Zakopiańska

21.00 – 22.00 – Wapiennik

22.00 – 23.00 – Działki jedna strona od Narutowicza do Cmentarza

23.00 – 24.00 – Działki druga strona od Modrzejewskiej do Fredry

00.00 – 1.00 – początek ulicy Lipowieckiej i Sobieskiego oraz Hetmańska i Jaskółcza

1.00 – 2.00 – Bolęcińska nr-y parzyste i ulice przyległe

2.00 – 3.00 – Bolęcińska nr-y nieparzyste i ulice przyległe

3.00 – 4.00 – Pocztowa, Harcerska, Czwartaków i Role

4.00 – 5.00 – Siemota, Kamionka i Górzysta

5.00 – 6.00 – Rajska i Podlas

6.00 – 7.00 – Starzyny i Zielna

7.00 – 8.00 – Makowa, Słowiańska, Barska, Szarotki i Klonowa

8.00 – 9.00 – Łany, Jodłowa, Syberia i Ściegiennego

9.00 – 10.00 – Wierzbowa, Koszykarska, Kręta i Jaworowa

10.00 – 11.00 – Płaza Dolna (od Cisowej w stronę Babic)

(od 11.00 do 16.00 adoracja indywidualna)

16.00 zakończenie adoracji i sprzątanie kościoła.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

W kościele co pół godziny od  11.00 do 15.00.

Na Starzynach o 14.30.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

19.00 – Liturgia Światła (poświęcenie ognia i paschału), Liturgia Słowa, Liturgia chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna (przynosimy świece).

Przyszła niedziela – to Wielkanoc.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. poranna o 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Zmianka Różańcowa będzie w 2-gą niedzielę, czyli 11 kwietnia.

W zakrystii jest jeszcze kilka baranków wielkanocnych. Jeszcze tylko do środy można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele, szczególnie Panom, którzy pomalowali podziemie kościoła. Byli to: Marian Kumala, Wiesław Hudzik, Piotr Kulczyk, Jacek Bańkowski, Jacek Kocot i Zbigniew Skowronek – Bóg zapłać! Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Fredry.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 3 kwietnia – tym razem wyjątkowo po poświęceniu pokarmów i zakończeniu adoracji, czyli o 16.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich - wszystkie numery. Mogą też pomóc inne osoby, które nie mogły w terminie wyznaczonym dla swojej ulicy.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w niedziele.

 
Drukuj

21 MARCA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Roberta Galla - sercanina, który je prowadzi.

Na każdej Mszy nauka rekolekcyjna. Codziennie w poniedziałek, wtorek i w środę - Msza z nauką o 7.00 i 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII).

We wtorek o 10.00 Msza święta dla chorych z obrzędem namaszczenia. Chorzy i starsi mogą się wyspowiadać w tym dniu pół godziny przed Mszą. A we wtorek wieczorem po Mszy św. nauka dla rodziców.

W związku z pandemią, aby uniknąć kolejek, nie będzie specjalnej spowiedzi, bardzo prosimy, aby spowiadać się w czasie rekolekcji codziennie na Mszach św.

Plan Rekolekcji jest TUTAJ !!!

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zarówno na Mszy porannej jak i wieczornej można będzie podjąć dzieło Duchowej Adopcji, wystarczy złożyć wypełnioną deklarację. Deklaracje są na stoliku z gazetami.

Przyszła niedziela – to Niedziela palmowa – na każdej Mszy święcić będziemy palmy, a uroczyste poświęcenie na zewnątrz z procesją do kościoła będzie przed Mszą o 11.00.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele, za złożone dziś ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. Przy tej okazji przypominamy, że ubikacje w podziemiach kościoła są już czynne od roku i można z nich korzystać.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 27 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry - wszystkie numery.

 
Drukuj

14 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Laetare – czyli radości (stąd kolor różowy a nie fioletowy), jesteśmy już bowiem poza połową Wielkiego Postu.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, a w niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

W związku z trwającym Rokiem Św. Józefa, po każdej Mszy świętej, aż do czwartku odmawiamy Nowennę do Świętego Józefa. Uroczystość Św. Józefa w piątek – 19 marca. W związku z tym nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy. Zamiast tego zachęcamy do praktykowania dobrych uczynków, zwłaszcza jałmużny wielkopostnej. Jak to było w latach ubiegłych, w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, dochód z ich sprzedaży wspiera najuboższych w naszej archidiecezji. Również można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Z racji Uroczystości Św. Józefa Gość Niedzielny wydał numer dodatkowy, cały poświęcony Świętemu Józefowi – watro dowiedzieć się wiele informacji o tym świętym. W Niedzieli zaś jest obrazek ze świętym i modlitwą do Św. Józefa, codziennie odmawianą przez papieża Franciszka.

Piątek – to 3 piątek miesiąca, a zatem wieczorem będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy będzie ogólna nauka dla wszystkich. Po Mszy św. o 9.00 będzie nauka dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Będzie też dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 dla rodzin z dziećmi od klasy I do V. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.

Przyszła niedziela jest 3 niedzielą miesiąca zatem składka będzie na inwestycje w naszej parafii. Zbliża się wiosna, niebawem już zaczniemy kolejne prace.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

Dziękujemy pewnej osobie za ufundowanie figury Św. Józefa.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Podlas i Kamionka – Bóg zapłać!

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 20 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota, Żniwnej i  Cisowej - wszystkie numery.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 17

Dzisiaj:

20 Września 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczenników
z Korei
Do końca roku zostało 103 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś