Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

27 GRUDNIA
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

Dziś ostatnia niedziela w tym roku, a w czwartek – ostatni dzień roku. Rano o 7.00 Msza święta za wszystkich zmarłych w minionym roku parafian. Zapraszamy serdecznie rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy. Wieczorem o 17.30 na Uroczystym Nabożeństwie podziękujemy Panu Bogu za łaski minionego roku, a o 18.00 – Msza święta dziękczynna, już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, którą będziemy obchodzić 1 stycznia. Msze święte w Nowy Rok jak w niedziele. Będzie to także I piątek miesiąca. Na Adoracji po Mszach świętych będziemy się modlić do Serca Jezusowego. Wieczorem o 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W sobotę – z racji pierwszej soboty, po porannej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe. Odwiedziny chorych od 9.00. Bardzo prosimy, aby tym razem zgłosić – kogo nie będzie w domu.

W przyszłą niedzielę – w ramach kazania będzie podsumowanie minionego roku. Po Mszy o 7.00 zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami, z racji pierwszej niedzieli.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszych świątyń, zwłaszcza za złożone na Pasterce ofiary na Fundusz Obrony Życia SOS oraz z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.

Dziękujemy bardzo gorąco za pomoc w udekorowaniu kościoła na święta oraz wszystkim za wspólną modlitwę przez święta i za liczny udział w Mszach świętych.

O posprzątanie kościoła w sobotę – 2 stycznia na godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Karłowicza i Makowej - wszystkie numery.

W związku z ograniczeniami w kontaktach, związanymi z pandemią tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – czyli kolędy w tym roku nie będzie.

 
Drukuj

20 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

Szybkimi krokami zbliżamy się do Świąt. Roraty dla dzieci będą jeszcze od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi. Spowiadamy rano i wieczorem 20 minut przed Mszą świętą.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece z Caritasu.

W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie tylko rano o 7.00.

Zachęcamy do kultywowania naszych katolickich i polskich wigilijnych zwyczajów. O Północy Pasterka – składka z Pasterki jest tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt – Św. Szczepana – Msze św. w naszym kościele będą jak w niedziele. Składka z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii – zarówno w kościele jak i na konto bankowe – szczególnie za ofiary złożone dziś z racji 3 niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Korczaka.

O posprzątanie kościoła w dniu 2 stycznia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Karłowicza i Makowej.

Wym tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności: + Teresa Opitek z ul. Gałczyńskiego 17. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

13 GRUDNIA
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś trzecia już niedziela Adwentu.  Nazywana jest niedzielą radości bo blisko już Święta. Niech ta informacja dotrze także do każdego z nas, że trzeba się duchowo przygotować. Aby zachować przepisy związane z pandemią i uniknąć stania w kolejkach do spowiedzi, zaleca się aby wierni korzystali z sakramentu pokuty stopniowo przez kolejne dni. Dlatego zachęcamy, aby już od tego tygodnia korzystać z sakramentu pokuty. Spowiadamy zawsze 20 minut przed Mszą świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece z Caritasu.

Przypominamy, że Roraty odprawiamy – od poniedziałku do piątku - o godz. 18.00.

Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Piątek jest 3 piątkiem miesiąca - o 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę – jako III miesiąca – składka będzie na inwestycje parafialne.

Rodziców i dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Mszy będzie krótkie spotkanie z rodzicami.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii – zarówno w kościele jak i na konto bankowe - za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc katolikom ze Wschodu oraz za prace przy kościele. Ostatnio pracowali panowie: Marian Kumala, Jacek Kocot, Wiesław Hudzik i Piotr Kulczyk – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 19 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Korczaka i Kruczkowskiego.

W tym tygodniu odeszli z naszej Parafii do wieczności: + Władysława Komendałowicz z ul. Tenczyńskiej i Mieczysław Maciejowski z ul. Bolęcińskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

6 GRUDNIA
2 NIEDZIELA ADWENTU

 

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Także dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku w tym dniu zbierane są przed kościołem ofiary do puszek, na pomoc katolikom zza wschodniej granicy.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

Także w zakrystii są Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec przesyłamy do Caritasu.

Zgodnie z tradycją adwentową - jak co roku – od poniedziałku do piątku - odprawiamy roraty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy - szczególnie dzieci z lampionami.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Ambrożego

Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, oraz za prace przy kościele – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Bogusławskiego i Długosza  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 12 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Kossaka i Solskiego.

W tym tygodniu odeszła do wieczności mieszkanka naszej Parafii + Barbara Kwaśniewska z ul. Sobieskiego. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 14

Dzisiaj:

17 Czerwca 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alberta
Chmielowskiego
zakonnika
Do końca roku zostało 198 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś