Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

18 CZERWCA
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Sobota – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Litanię do Serca Pana Jezusa recytujemy codziennie po wieczornej Mszy świętej.

Godzinki o Sercu Pana Jezusa w niedziele o 6.30.

W piątek kończy się Rok szkolny i katechetyczny. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku o godz. 9.00.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji 3-ciej niedzieli miesiąca, oraz za wpłacane na konto bankowe parafii. Za posprzątanie kościoła dziękujemy Panom: Lechowi Zaczyńskiemu, Józefowi Szpili, Józefowi Mastalskiemu i Mirosławowi Hudzikowi. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 24 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców
ul. Lipowieckiej – numery parzyste od 50 do 62 i numery nieparzyste od 37 do 61.

Informujemy, że od tego tygodnia, aż do końca wakacji, kancelaria parafialna będzie czynna w środy i czwartki od 16.30 do 17.30 oraz soboty od 7.45 do 8.15. W sprawach cmentarnych oraz ślubnych należy się wcześniej umówić telefonicznie.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Stefan Ładocha z ul. Starzyny i + Augustyn Głogowski z ul. Krzywoustego. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im, wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

11 CZERWCA
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy: Rodzinie Kozubów, DPS-owi, mieszkańcom ul. Zakopiańskiej z Bolęcina i mieszkańcom Płazy Dolnej – Bóg zapłać!

Oktawa trwa nadal, a zatem prosimy o liczny udział. Procesja, z Litanią do Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy świętej aż do czwartku. W czwartek po procesji, na zakończenie Oktawy, tradycyjne błogosławieństwo wianków.

W czasie Mszy św. wieczornej będziemy się szczególnie modlić w intencji służby liturgicznej, scholi, chóru i osób pomagających w parafii oraz ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie ze służbą liturgiczną i ich rodzinami przy ognisku.

 

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.

Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także 3-ci piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i recytowana Litania z Aktem Oddania. Rano – tylko Litania recytowana i Akt Oddania.

Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Przyszła niedziela jest 3-cią miesiąca. Składka będzie jak zwykle na nasze parafialne inwestycje.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękujemy też za prace przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Granicznej z numerów nieparzystych. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 17 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej – numery parzyste od 64 do 94 i numery nieparzyste od 63 do 73.

W sobotę wyjazd grup parafialnych na Leskowiec z parkingu przy nowym kościele o godz. 08.00 rano.

Jak co roku, można będzie w środę od 8.00 do 16.00 - przy starym kościele zalegalizować wszelkiego rodzaju gaśnice.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Jucha z ul. Granicznej, + Stanisław Zemła z ul. Łany, + Andrzej Sułkowski z ul. Kościuszkowców i + Łucja Sobków z DPS-u. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

4 CZERWCA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z różańcem za parafię przed Najświętszym Sakramentem.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Procesja będzie jak zwykle po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie jak w roku ubiegłym, w tych samych miejscach będą też ołtarze.

Bardzo prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze – czyli pierwszy ołtarz Rodzinę Kozubów, II - DPS, III - Rodzinę Ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej, IV - mieszkańców Płazy Dolnej.

Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaś o modlitewny udział w tym nabożeństwie. Jak co roku prosimy też o przygotowanie jej uroczystej oprawy – a więc baldachim, chorągwie i feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w pierwszokomunijnych strojach.

Prosimy też o udział w Oktawie. Od piątku do przyszłego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieci z klasy 4-tej będą obchodzić pierwszą rocznicę Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci będzie w środę o godz. 17.00. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy też inne osoby, aby w Uroczystość Bożego Ciała móc przyjąć Jezusa do swego serca.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękujemy też za prace przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Granicznej z numerów parzystych. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 10 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Granicznej – numery nieparzyste, oraz mieszkańców ulic: Asnyka, Rydla i Reja.

Osoby, które nie wpłaciły zaliczki na Pielgrzymkę na Litwę proszone są o wpłatę w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

 
Drukuj

28 MAJA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

Środa – Święto Nawiedzenia NMP

W tym dniu kończymy odprawianie Nabożeństw Majowych.

Czwartek – Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Od czwartku, przez cały miesiąc czerwiec, będziemy po wieczornej Mszy świętej odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czerwcowe niedziele o 6.30 - śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.

Piątek – jak zawsze w pierwszy piątek, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem oddania po Mszach świętych. Okazja do  spowiedzi od godz. 17.30.

I sobota – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Różaniec w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Róże Różańcowe o 17.30.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami po Mszy o 7.00.

Msza za zmarłych wypominanych w naszym kościele w wypominkach rocznych będzie o godz. 17.00.

Pielgrzymka dla dzieci komunijnych z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej w środę. Wyjazd z parkingu przy nowym kościele o godz. 07.00.

Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto bankowe parafii. Przypominamy, że numer konta jest na stronie internetowej parafii. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Gałczyńskiego. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 3 czerwca o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Granicznej – numery parzyste, oraz mieszkańców ulicy Skalnej i Alpejskiej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na piknik Rodzinny przy kościele w dniu 3 czerwca (w sobotę) od 14.00 do 19.00. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla dzieci. Impreza jest bezalkoholowa.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 46

Dzisiaj:

3 Grudnia 2023
Niedziela
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Franciszka
Ksawerego
prezbitera
Do końca roku zostało 29 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś