Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

15 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Od jutra do piątku, dzieci pierwszokomunijne obchodzić będą tzw. „Biały Tydzień”.

Poniedziałek – Święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika

W  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, nazywane dawniej „Dniami Krzyżowymi”. W tej intencji modlić się będziemy w czasie nabożeństw majowych.

Nabożeństwa Majowe odprawiamy w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30.

Nowenna do MB będzie w środę w czasie Nabożeństwa Majowego.

W Niedzielę za tydzień na Mszy świętej o 11.00, dzieci z klas IV-tych będą obchodzić Rocznicę I Komunii świętej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń – zwłaszcza za złożone dziś ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca.  Dziękujemy za pracę przy kościele Panom, którzy przerabiają dawne ubikacje na narzędziownię i Panu Markowi Oleszyckiemu za zrobienie do niej pięknych drzwi.

Za zorganizowanie oraz sfinansowanie sprzątania i udekorowania kościoła dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 21 maja bardzo prosimy mieszkańców ul. Bolęcińskiej numery parzyste od 4 do 32A oraz numery nieparzyste od 27 do 35A.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: + Ireneusz Binięda z ul. Lipowieckiej i + Maria Sieprawska z ul. Zakopiańskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

8 MAJA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Strażacy z OSP zbierają dziś przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie swych trudnych zadań. Jak wiemy jest to Straż Ochotnicza, dlatego nie tylko nie otrzymują za to wynagrodzenia, ale nawet wsparcie na podstawowe wydatki jest niewystarczające. Wesprzyjmy ich, bo nie wiemy kiedy sami będziemy potrzebować ich pomocy.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw w tej intencji. O powołania będziemy się modlić codziennie w czasie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Nowenna do MB będzie w środę w czasie Nabożeństwa Majowego.

Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika (przeniesiona z niedzieli).

W  sobotę – Święto Św. Macieja, apostoła.

W Niedzielę za tydzień na Mszy świętej o 11.00, dzieci z klas III-ich przystąpią do I Komunii Świętej. Gorąco prosimy, aby osoby, które nie są związane z ich rodzinami wzięły udział we Mszy świętej o innej porze, by dzieciom i rodzinie zapewnić dobre przeżycie. Wszystkie ławki zarezerwowane będą dla dzieci, ich rodziców, rodziców chrzestnych i gości.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Modrzejewskiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie i udekorowanie kościoła w sobotę 14 maja prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Informujemy, że podobnie jak to jest na innych cmentarzach będziemy stopniowo likwidować nieopłacone groby, zaczynając od najstarszych a więc tych jeszcze sprzed 50 lat. Prawo cmentarne mówi, że: Art. 7.2. Po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę, przewidzianą za pochowanie zwłok. Zastrzeżenie to ma skutek na dalszych lat 20 i może być odnowione. Prosimy zatem, aby osoby które chcą zachować groby swych bliskich, zgłosiły się do kancelarii parafialnej nie później niż do końca czerwca i uiściły stosowną opłatę. Wykaz grobów do likwidacji zamieszczać będziemy stopniowo na stronie internetowej cmentarza.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: + Janina Czajkowska z ul. Fredry
i + Andrzej Szala z ul. Granicznej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

1 MAJA
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu.

Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Msze święte w tym dniu będą jak w niedziele, a na każdej Mszy odmówimy Akt Oddania i odśpiewamy Apel Jasnogórski.

W środę – Nowenna do MB będzie po Litanii. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Floriana. Z tej okazji w sobotę o 16.30 będzie dodatkowa Msza święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę zaś przed kościołem strażacy zbierać będą ofiary na wsparcie ich trudnego działania.

Piątek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

To także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.00.

W I sobotępo rannej Mszy św. Wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwy do MB. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Niedziela za tydzień to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za pracę przy kościele – zwłaszcza Panom, którzy przygotowali wokół kościoła trawnik i posiali trawę.

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła Paniom: Józefie Załuskiej i Justynie Celarek – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 7 maja zapraszamy mieszkańców ulicy Modrzejewskiej.

Zapisy na letnią kolonię w Mrzeżynie dla dzieci i młodzieży u Ks. Michała.

 
Drukuj

24 KWIETNIA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja z koronką.

W Poniedziałek – Święto Św. Marka, ewangelisty

Wtorek - Uroczystość Św. Wojciecha, przeniesiona z soboty ze wzgl. na Oktawę.

W środę o 17.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. Nowenna do MB.

Piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława.

 

Za tydzień – 1 maja – Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o 7.00 zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami. Rozpoczęcie Nabożeństw majowych o godz. 16.30.

Niedziela za tydzień to Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpocznie się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Sobieskiego – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 30 kwietnia zapraszamy mieszkańców ulicy Stara Woda i wszystkich bloków z Wapiennika.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

Zapisy na letnią kolonię w Mrzeżynie dla dzieci i młodzieży u ks. Michała od jutra.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 33

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś