Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

19 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa.

Po Mszach świętych Modlitwy do tego świętego Patrona wszystkich mężczyzn.

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

Na porannej Mszy świętej podjęcie dzieła Duchowej Adopcji. Kto chce się przyłączyć do tego dzieła powinien w sobotę na Mszy złożyć wypełnioną deklaracje. Deklaracje są na stoliku z gazetami.

Wieczorem w sobotę Msza święta z niedzieli.

Gorąco zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę o 6.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 16.00.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.

Za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Plan jest tutaj. Bardzo prosimy o liczny udział – nie tylko w niedzielę, ale też w tygodniu. Szczególnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi, bo przed samymi świętami może być z tym kłopot (jak wiadomo jeździmy też odprawiać do Pogorzyc, a ksiądz, który zostaje w parafii, nie może być jednocześnie przy ołtarzu i w konfesjonale.

W zakrystii są już baranki wielkanocne z Caritasu. Dochód z baranków jest przeznaczony na finansowanie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji 3. Niedzieli miesiąca. Dziękujemy też Panom, którzy pracowali przy kościele i plebanii.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ulicy Fredry oraz za ofiarowane środki czystości – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 25 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich.

Pani Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na Zebranie Wiejskie w piątek 24 marca o godz. 16.00.

 
Drukuj

12 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

W tym tygodniu:

W Środę - Nowenna do MB o 17.30.

Bardzo szybko zbliżają się święta. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach, zwłaszcza tych którzy jeszcze nie byli:

Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę o 6.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 16.00.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.

Z racji 3. Piątku po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, jednakże ze względu na niedzielę zostaje ona liturgicznie przeniesiona na poniedziałek 20 marca.

W zakrystii są już baranki wielkanocne z Caritasu. Dochód z baranków jest przeznaczony na finansowanie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Dziękujemy za składane ofiary i za wpłacane na konto bankowe. W przyszłą, 3. Niedzielę miesiąca składka będzie na nasze parafialne inwestycje. Ostatnio powiesiliśmy stacje Drogi krzyżowej na zewnątrz kościoła. Obecnie trwa renowacja muru przy starym kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Siemota i Kamionka. Dziękujemy też za składane ofiary na środki czystości przez tych, którzy nie mogą przyjść do sprzątania – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 18 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry.

Przypominamy, że w związku z chorobą Ks. Proboszcza z Pogorzyc, odprawiamy też w piątki i w niedziele Msze święte w Pogorzycach. W związku z tym ksiądz, który tam jedzie jest w naszym kościele tylko przez chwilę – prosimy zatem, aby ze spowiedzi korzystać raczej w inne dni tygodnia.

W tym tygodniu odeszły z naszej parafii do wieczności: + Krystyna Knapik z ul. Lipowieckiej i + Joanna Cholewa z ul. Bolęcińskiej.

Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...

 
Drukuj

5 MARCA
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Obchodzimy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji trwa przed kościołami ogólnopolska akcja zbierania ofiar do puszek jako wsparcie dzieła misyjnego w ramach jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu praktykować „trzy filary” zbliżania się do Boga i przygotowania do Wielkanocy – jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.

W tym tygodniu:

W Środę - Nowenna do MB o 17.30.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę o 6.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.00.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Podlas i Rajskiej. Dziękujemy też za składane ofiary na środki czystości przez tych, którzy nie mogą przyjść do sprzątania – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 11 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota i Kamionka.

Przypominamy, że w związku z chorobą Ks. Proboszcza z Pogorzyc, odprawiamy też w niedziele Msze święte w Pogorzycach. W związku z tym ksiądz, który tam jedzie jest w naszym kościele tylko przez chwilę – prosimy zatem, aby ze spowiedzi korzystać raczej w ciągu tygodnia.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Jan  Jamrozik z ul. Pocztowej.

Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie...

 
Drukuj

26 LUTEGO
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziękujemy za przyłączenie się do Akcji „Wyślij Pączka do Afryki” i złożone w Środę Popielcową, związane z tym ofiary. Przesłaliśmy OO. Kapucynom 2345 złotych. Prowadzą oni działalność misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot – za wszelką dobroć Bóg zapłać!

W tym tygodniu:

W Środę - Nowenna do MB o 17.30.

I Piątek – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W czasie Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi. Po Mszy św. Litania.

I Sobota – rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny o 17.30.

W Przyszłą I niedzielę miesiąca – Godzinki o Męce Pańskiej o 6.30. Po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji trwać będzie przed kościołami ogólnopolska akcja zbierania ofiar do puszek jako wsparcie dzieła misyjnego w ramach jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu praktykować „trzy filary” zbliżania się do Boga i przygotowania do Wielkanocy – jakimi są: modlitwa, post i jałmużna.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Gorąco dziękujemy Panom, którzy w tym tygodniu pracowali przy kościele, zwłaszcza za przeprowadzenie kabla do oświetlenia Drogi Krzyżowej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w kolejną sobotę – czyli 4 marca o godz. 9.00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podlas i Rajskiej.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii tradycyjnie od 5 Niedzieli Wielkiego Postu – czyli od 26 marca.

W piątek o 20.00 próba do Misterium Męki Pańskiej na sali teatralnej przy poczcie. Jest jeszcze kilka wolnych ról do obsadzenia. Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Władysława Mucha z ul. Lipowieckiej.

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 44

Dzisiaj:

4 Października 2023
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Franciszka
z Asyżu
Do końca roku zostało 89 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś