Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

7 STYCZNIA
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Zapraszamy dziś do naszego kościoła na koncert kolęd. Zaczniemy bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej. Zaśpiewają po jednej kolędzie: nasz parafialny chór, schola, grupa uwielbienia, a później kilka kolęd wszyscy razem.

Od jutra rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Okres Zwykły.

Bardzo prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Chodkiewicza i Hetmańskiej w sobotę 13 stycznia o godz. 9.00.

Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez naszą młodzież w niedzielę 14 stycznia do Sali Teatralnej o godz. 12.00 i 14.00.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko rano od środy do soboty.

 
Drukuj

31 GRUDNIA
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś - ostatni dzień kalendarzowego roku.

Wieczorem o 16.30 Uroczyste Nieszpory, a po nich Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która obchodzona jest zawsze 1 stycznia.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Wtorek – wspomnienie Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Środa – jak zwykle o 17.30 Różaniec za Parafię i Nowenna do Matki Bożej

Piątek – to pierwszy piątek miesiąca. Po porannej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Wieczorna Msza będzie już z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte będą jak w niedziele a na każdej Mszy pobłogosławimy kredę i kadzidło.

Przyszła Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli po Mszy o 7.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie z Różami.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Czarnieckiego i Żółkiewskiego – Bóg zapłać!

Zapraszamy na Jasełka do Domu Parafialnego w dniu 6 stycznia o 16.00 i po Mszy wieczornej. Na Koncert Kolęd zapraszamy do kościoła w przyszłą niedziele po Mszy wieczornej.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko rano od środy do soboty.

 
Drukuj

24 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

Dziś - Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą tylko przed południem, a Pasterka jak zwykle o Północy.

Wcześniej jednak zasiądziemy do Wigilijnego Stołu. Jesteśmy wszyscy ludźmi wierzącymi (bo inaczej by nas tu nie było), więc nie trzeba chyba specjalnie zachęcać do religijnego przeżycia Wigilijnej Wieczerzy i zachowania naszych pięknych polskich tradycji.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia

Wtorek – Święto Świętego Szczepana.

W tym dniu jak co roku, przeznaczamy składkę na wsparcie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie czytany List Rektora.

Wieczorem po Mszy świętej będzie kolejny Wieczór Uwielbienia. W związku z okresem Bożego Narodzenia będzie on mieć charakter kolędowy, będziemy też polecać Jezusowi Eucharystycznemu wszystkie małżeństwa. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, zwłaszcza małżonków.

Środa – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty

Czwartek – Święto Św. Młodzianków, męczenników zamordowanych w Betlejem z rozkazu króla Heroda.

Przyszła Niedziela – Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. To ostatni dzień kalendarzowego roku. W związku z tym tradycyjnie o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą za wszystkich zmarłych w minionym roku Parafian. Zapraszamy na nią wszystkich bliskich, tych zmarłych osób.

Natomiast o godz. 11.00 odprawimy Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną za miniony rok.

Wieczorem o 16.30 Uroczyste Nieszpory, a po nich Msza święta dziękczynna, za wszelkie łaski, otrzymane w tym roku od Pana Boga. Będzie to już Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która obchodzona jest zawsze 1 stycznia.

Dziękujemy za prace dla Parafii. Tym razem za pomoc przy remoncie ławek w sali teatralnej, za podarowanie choinki, a przede wszystkim za udekorowanie kościoła na święta. Dziękujemy też posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Łokietka i Kazimierza Wielkiego.

Za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 30 grudnia o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulicy Czarnieckiego i Żółkiewskiego.

Świąteczny Gość Niedzielny jest podwójny i zawiera płytkę z audiobookiem książki o Bożym Narodzeniu – cena 15 zł. Natomiast świąteczny numer Niedzieli z kalendarzem jest po 12 zł.

Zaraz po Świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w czasie kolędy czynna będzie tylko rano od środy do soboty.

 
Drukuj

17 GRUDNIA
3 NIEDZIELA ADWENTU

Bardzo gorąco dziękujemy za wsparcie udzielone w ubiegłą niedzielę, w formie ofiar do puszek choremu Bartoszowi. Uzbieraliśmy prawie 8 tys. złotych. Pieniądze zostały przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację. Rodzina chorego przekazuje wszystkim ofiarodawcom wyrazy wdzięczności. Za każdy gest dobroci – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za złożone dziś ofiary z racji 3. niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe.

Dziękujemy za prace dla Parafii, zwłaszcza przy remoncie w sali teatralnej, a także za sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Batorego, Chrobrego i Krzywoustego.

Tym razem sprzątali: Grażyna Bąba, Władysława Domagała, Danuta Łanocha, Janina Garlińska, Krzysztof i Wojciech Kozub i Anna Kopacz. Ofiarę zamiast sprzątania złożyli Państwo Porębscy.

Szczególne podziękowanie kierujemy do mieszkańców ul. Batorego za wyjątkową mobilizację i sąsiedzkie zgranie. Rzadko się zdarza, aby prawie wszyscy mieszkańcy ulicy byli do sprzątania – i tak jest co roku.

Za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

Jeszcze tylko tydzień Adwentu. Roraty dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W tym tygodniu:

Piątek – przypada rocznica poświęcenia naszego nowego kościoła.

W sobotę przed Wigilią, chcemy odwiedzić chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby mogli się wyspowiadać na Święta. Można ich zgłosić w zakrystii.

Sami postarajmy się wyspowiadać przed niedzielą. Kto nie wyspowiadał się dziś, może to jeszcze zrobić w czwartek, piątek i sobotę wieczorem.

W przyszłą niedzielę - Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą tylko przed południem, a Pasterka jak zwykle o Północy.

O posprzątanie kościoła w dniu 23 grudnia o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.

W zakrystii są jeszcze Wigilijne Świece z Caritasu, oraz opłatki.

Zaraz po Świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 55

Dzisiaj:

20 Lipca 2024
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Czesława
Do końca roku zostało 165 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś