Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

1 LISTOPADA
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – a zatem po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W nawiązaniu do dzisiejszego święta będziemy prosić wstawiennictwa Wszystkich Świętych.

W związku z tym, że cmentarze są zamknięte będzie w kościele dodatkowa Msza święta dziś o godz. 14.00 i wieczorna Msza o 17.00.

Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych zmarłych.

Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

Wieczorem o 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami.

Zgodnie z naszą parafialną tradycją, w tym tygodniu codziennie o 17.30, Róże Różańcowe będą prowadzić Różaniec za zmarłych. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. A Należących do Róży o jej poprowadzenie.

Spotkanie z Różami i zmianka różańcowa będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 7.00.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Odpust za zmarłych może zyskać każdy, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada.

Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. oraz jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła pewnej osobie – Bóg zapłać!

Dziękujemy też Pani Agacie Pawliwiec i Panu Dawidowi Starzykiewiczowi za ofiarowane do kościoła kwiaty.

O posprzątanie kościoła w dniu 7 listopada o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Zakopiańskiej.

Dziękujemy za prace przy kościele Panom: Marianowi Kumali i Januszowi Sroce, oraz Franciszkowi Kośmiderowi, Zdzisławowi Głowni i Jerzemu Wolskiemu za prace przy murze cmentarnym.

Można jeszcze składać ofiary na wypominki.

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie informuje, że w kweście przeprowadzanej w zeszłym tygodniu, udało się zebrać kwotę 1477 złotych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie pomieszczeń sanitarnych, które zostały wyremontowane w naszej remizie. Za otrzymane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Prezes OSP Płaza - Dybał Wawrzyniec

 
Drukuj

25 PAŹDZIERNIKA
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś nasi strażacy z OSP w Płazie, po Mszach świętych zbierają przed kościołem ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

W tym tygodniu:

Środa – Święto Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu nasz Ks. Prałat obchodzi imieniny. Już dziś życzymy mu dużo zdrowia i wiele Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie będzie msza święta o godz. 14.00 w czasie której modlić się będziemy za wszystkie dusze wypominane w naszym kościele w wypominkach.

Zgodnie z zaleceniami nie będzie w tym roku procesji na cmentarz. Przypominamy też o apelu władz, aby wizyty na cmentarzu przełożyć na inny termin. Szczególnie nie zaleca się wyjazdów na inne cmentarze.

W związku z tym nie odwołujemy Mszy świętej o 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom z ulicy Kościuszkowców – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 31 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Role i Harcerskiej.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
W dalszym ciągu przypominamy o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Jak do tej pory do niewielu rodzin to dociera. Bardzo dużo grobów jest nieopłaconych. To niesprawiedliwe, aby koszty związane
z funkcjonowaniem cmentarza ponosili tylko niektórzy. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a sami wiemy jak wysokie są koszty wywozu śmieci.

W dalszym ciągu obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą.
Wg. przepisów w naszym kościele może znajdować się jednorazowo 100 osób.
To jest więcej niż w chwili obecnej. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii obowiązuje dyspensa.

 
Drukuj

18 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Złożona dziś w czasie Mszy składka, będzie przeznaczona na pomoc dla misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Dziękujemy też za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu:

Wtorek – Uroczystość Św. Jana Kantego

Czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę nasi strażacy z OSP w Płazie, będą po Mszach świętych zbierać ofiary do puszek.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna jest ich działalność dla naszego społeczeństwa. W bardzo wielu przypadkach to dzięki ich szybkiej interwencji zostało uratowane ludzkie życie. Niestety dofinansowanie ze strony państwa jest znikome i sami muszą szukać innych form wsparcia. Pomóżmy im funkcjonować i działać dla naszego wspólnego dobra.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 24 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Kościuszkowców i Czwartaków.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu. Przynosimy na cmentarz tysiące zniczy i innych niepotrzebnych ozdób, a zapominamy o takich podstawowych sprawach jak modlitwa czy opłacenie miejsca spoczynku naszych bliskich. Nawet tysiąc zniczy nie ma takiej wartości dla zmarłego jak chociażby najkrótsza modlitwa.

Jak wiemy – obowiązują nas obostrzenia związane z czerwoną strefą. Wg. przepisów w kościele może znajdować się jedna osoba na 7 metrów kwadratowych – a zatem w przypadku naszego kościoła 100 osób. Zachęcamy zatem do udziału we Mszy świętej niedzielnej i w nabożeństwach różańcowych. Osoby starsze i chore, które czują się niepewnie – mogą uczestniczyć we Mszy św. w domu za pośrednictwem mediów. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w niedzielnej Eucharystii została udzielona dyspensa.

W związku z niesprzyjająca pogodą nie udało się rozpocząć prac przy naprawie muru cmentarnego. W związku z tym jeszcze raz bardzo prosimy o pomoc w tych pracach – mam nadzieję rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00.

Jak co roku obok starego kościoła można będzie dokonać przeglądu technicznego różnego rodzaju gaśnic w najbliższą środę – 21 października od 8.00 do 16.00.

 
Drukuj

11 PAŹDZIERNIKA
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św. przed kościołem będzie zbierana składka do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Czwartek – wspomnienie Św. Teresy

Piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

Sobota – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Łukasza, Ewangelisty. Św. Łukasz jest też patronem naszego Pana Organisty. Już dziś składamy Mu serdeczne życzenia wielu Bożych łask z okazji nadchodzących imienin.

W tym dniu rozpoczyna się także Tydzień Misyjny – zbierana w tym dniu składka będzie przeznaczona na Misje, a składka na inwestycje parafialne związana z 3-cią niedzielą miesiąca będzie w kolejną niedzielę – czyli 25 października.

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym tygodniu:

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 17 października o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Dziękujemy Panom, którzy zamontowali w kościele przed ołtarzem barierki – jako dar dla parafii – Bóg zapłać!

Od dziś można składać ofiary na wypominki. Karty wypominkowe są na stoliku z gazetami.

Przypominamy też o obowiązku opłacania co 20 lat miejsca dzierżawy grobu na cmentarzu.

I jeszcze jedno ważne ogłoszenie związane z cmentarzem. W związku z tym, że w poprzednich latach nie było ewidencji grobów, niektóre groby, zwłaszcza puste piwnice w których jeszcze nikt nie został pochowany – nie wiadomo do kogo należą. Dlatego bardzo prosimy, aby osoby, które mają wykupione miejsce na cmentarzu – a nie ma tam żadnej tabliczki z informacją – zgłosiły się w najbliższą sobotę na cmentarzu o godz. 9.30. Żeby później nie było takiej sytuacji, że ktoś pomyłkowo został pochowany w piwnicy należącej już do kogoś innego.

Mamy już murarza, który się podjął naprawy muru cmentarnego. Prace rozpoczniemy w poniedziałek o 9.00. Bardzo prosimy o pomoc w tej pracy. Trzeba będzie część muru rozebrać i wykonać inne pomocnicze prace. Bardzo proszę, aby poświęcić trochę czasu na te prace i przyjść do pomocy. Chętnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii, lub po prostu o przyjście w poniedziałek na cmentarz – o godz. 9.00.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 14

Dzisiaj:

17 Czerwca 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alberta
Chmielowskiego
zakonnika
Do końca roku zostało 198 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś