Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

2 STYCZNIA 2022
2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

Jest to święto obowiązkowe, a zatem Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy będziemy święcić kredę i kadzidło. Składka z tego dnia jest przeznaczona na misje.

Piątek – Pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

Nie będzie dodatkowej spowiedzi, bo spowiadaliśmy się na Święta.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się Okres Narodzenia Pańskiego.

 

Dziękujemy za złożone wczoraj ofiary na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

O posprzątanie kościoła w sobotę 8 stycznia o godz. 9,00 bardzo prosimy Parafian z ul. Michałowskiego i Królowej Jadwigi.

 

Młodzież i dzieci naszej parafii serdecznie zapraszają na jasełka do domu parafialnego w następujących terminach: 8 stycznia w sobotę na godz. 19.00, 9 stycznia w niedzielę na godz. 12.00 i 18.00 oraz 15 stycznia w sobotę na godz. 19.00.

 

Trwa Wizyta Duszpasterska. Pełny plan jest wywieszony w Gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii – a w tym tygodniu:

Ks. Michał odwiedzi:

3 stycznia (poniedziałek) od 15.00 – ul. Jaskółcza i Lipowiecka 32 i 30

4 stycznia (wtorek) od 15.00 – ul. Kościuszkowców, Jana Pawła II, Wiosny Ludów i Racławicka

5 stycznia (środa) od 15.00 – ul. Solskiego, Bogusławskiego i Modrzejewskiej

7 stycznia (piątek) od 15.00 – ul. Lipowiecka (parzyste od 32 do 48)

8 stycznia (sobota) od 9.00 – ul. Bolęcińska (parzyste od 32 do 6), Batalionów Chłopskich, Asnyka, Boya-Żeleńskiego, Bolęcińska 25 i 27, Reja 7 i 9.

 

Ks. Proboszcz odwiedzi:

3 stycznia (poniedziałek) od 15.00 – ul. Gałczyńskiego, Reja (bez 7 i 9), Rydla, Bąby

4 stycznia (wtorek) od 15.00 – ul. Bolęcińska (nieparzyste od 23 do 3)

5 stycznia (środa) od 15.00 – ul. Lipowiecka (nieparzyste od 61 do 47d, e i f) i ul. Rajska

7 stycznia (piątek) od 15.00 – ul. Hetmańska od 1 do 15 (bez 6), Sobieskiego (nieparzyste od 9 do 5), Lipowiecka (nieparzyste od 1 do 13 i parzyste od 2 do 26)

8 stycznia (sobota) od 9.00 – ul. Żniwna, Lipowiecka (parzyste od 92 do 62) - (nieparzyste od 73 do 63), Okólna i Cisowa.

 

Bardzo prosimy, aby nie sugerować się kolejnością odwiedzin z lat ubiegłych, ponieważ w niektórych rejonach parafii domów przybywa, a w innych ubywa i musimy plan odwiedzin dostosowywać w zależności od sytuacji. Nie chodzimy też w godzinach przedpołudniowych za wyjątkiem soboty.

 
Drukuj

26 GRUDNIA
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

Dziś także wspominamy pierwszego męczennika Św. Szczepana.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W tym dniu tradycyjnie błogosławi się wino.

Wtorek – Święto Świętych Młodzianków, chłopców zamordowanych z rozkazu Heroda w Betlejem.

Piątek – ostatni dzień mijającego roku.

Rano o 7.00 – Msza święta, za zmarłych w tym roku parafian. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę świętą rodziny tych zmarłych, którzy w tym roku mieli w naszym kościele pogrzeb.

Wieczorem o 17.30 nabożeństwo dziękczynne za wszelkie łaski minionego roku, a o 18.00 Msza święta dziękczynna.

Ze względu na uroczysty charakter tego dnia, abp Marek Jędraszewski udziela wszystkim dyspensy od piątkowego postu.

Sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. W związku z tym, że jest to święto obowiązkowe – msze święte będą jak w niedziele.

Składka z tego dnia jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy za złożone ofiary za opłatki i świece z Caritasu.

Dziękujemy za wszelką pomoc przy przygotowaniu do Świąt – szczególnie Panom, którzy ubierali choinki, pewnej rodzinie, która jedną choinkę ofiarowała i kwiaciarni „Kwiaty u Agaty” za ofiarowane kwiaty – Gwiazdy Betlejemskie – Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone w czasie Pasterki ofiary na Fundusz Obrony Życia SOS i za złożone dziś ofiary na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zaraz po świętach rozpoczynamy Kolędę, czyli Wizytę Duszpasterską. Pełny plan jest wywieszony w Gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Ks. Michał odwiedzi:

27 grudnia (poniedziałek) od 9.00 – ul. Zakopiańska (od 46a do 95), Graniczna (od 1 do końca), oraz ul. Skalna i Bolęcińska (nieparzyste od 37 do 29)

28 grudnia (wtorek) od 15.00 – ul. Korczaka i Karłowicza

29 grudnia (środa) od 15.00 – ul. Malczewskiego (od Modrzejewskiej do Korczaka) i Sobieskiego (parzyste od 20 do 4)

30 grudnia (czwartek) od 15.00 – ul. Jodłowa (od 10 do 3) i Łany

Ks. Proboszcz odwiedzi:

29 grudnia (środa) od 15.00 – ul. Bolęcińska (parzyste od 54 do 38)

30 grudnia (czwartek) od 15.00 – ul. Tenczyńska (od końca)

 
Drukuj

19 GRUDNIA
4 NIEDZIELA ADWENTU

 

W tym tygodniu:

Wtorek – rano zakończenie rorat dla dzieci

Środa – 20 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wieczorem o 18.00 Msza święta za wszystkich Parafian (żywych i zmarłych), którzy przyczynili się do jego powstania.

Piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta tylko rano o 7.00. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej.

O północy Pasterka. Modlić się będziemy szczególnie za Parafian, którzy modlitwą, ofiarami i pracą wspierają funkcjonowanie naszej Parafii. Składka z Pasterki, jak co roku, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę – jak zwykle w drugi dzień świąt, przypada Święto Św. Szczepana. W tym dniu przeznaczamy składkę na wsparcie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Ponieważ drugi dzień świąt przypada w niedzielę, obchodzimy też Święto Świętej Rodziny.

W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można jeszcze tylko dzisiaj składać w kościele koło chrzcielnicy. Jutro z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary z racji 3. Niedzieli miesiąca, za wszelkie ofiary i prace na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła (dopiero po świętach) w dniu 8 stycznia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Michałowskiego i Królowej Jadwigi.

Zaraz po świętach rozpoczynamy Kolędę, czyli Wizytę Duszpasterską. Pełny plan jest wywieszony w Gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Dariusz Kozub z ul. Szarotki i + Krystyna Chrząścik z ul. Żółkiewskiego. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

12 GRUDNIA
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji

Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Piątek – to trzeci piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy świętej.

Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, w związku z tym składka będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można składać w kościele koło chrzcielnicy. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania będzie w poniedziałek – czyli 13 grudnia. Zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia tego sakramentu na Mszę świętą o godz. 18.00.

Podobnie jak w roku ubiegłym nie będzie specjalnie wyznaczonego dnia spowiedzi przedświątecznej. Gorąco zachęcamy, aby już spowiadać się na święta – codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc katolikom na Wschodzie.

Dziękujemy za wszelkie ofiary i prace na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła Pani Władysławie Łabuzek, Panom Dariuszowi Tetela i Kazimierzowi Kopaczowi, oraz Pani Kazimierze Pierzchała za złożoną ofiarę  - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 18 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Karłowicza i Makowej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 29

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś