Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

6 CZERWCA
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Raz jeszcze dziękujemy za przygotowanie Uroczystej Procesji w Boże Ciało oraz za udział w Oktawie.

Prosimy o udział w Oktawie aż do Czwartku włącznie. W czwartek zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii, oraz jednej osobie za sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 12 czerwca o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Gałczyńskiego.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: + Barbara Marcela z Wapiennika i + Janina Widz z ul. Podgórze. Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

30 MAJA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.

Czwartek – Boże Ciało.

Procesja będzie jak zwykle po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie jak w roku ubiegłym, w tych samych miejscach będą też ołtarze. Bardzo prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze. Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaś o modlitewny udział w tym nabożeństwie. Jak co roku prosimy też o przygotowanie jej uroczystej oprawy – a więc baldachim, chorągwie i feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w pierwszokomunijnych strojach.

Prosimy też o udział w Oktawie. Od piątku do przyszłego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa.

We wtorek 1 czerwca i w środę 2-go Litania Po Mszy św. wieczornej.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.30 do Mszy św. o 18.00. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej w czasie procesji.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Kolejne będą dopiero we wrześniu po wakacjach. Róże Różańcowe prosimy o poprowadzenie Różańca o 17.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca czerwca. O godz. 6.30 zapraszamy na Godzinki o Sercu Pana Jezusa. Spotkanie z Różami i zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o 7.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę 5 czerwca o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Bolęcińskiej numery nieparzyste od 3 do 25, wszystkie numery od 38 do 95 oraz mieszkańców ul. Boya-Żeleńskiego.

 
Drukuj

23 MAJA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła.

Środa – wspomnienie Św. Filipa Nereusza

Czwartek – Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Sobota – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza Panu Markowi Oleszyckiemu za wykonanie nowej podstawy pod szopkę – Bóg zapłać.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła ...

O posprzątanie kościoła w sobotę 29 maja o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Bolęcińskiej numery parzyste od 4 do 32a i wszystkie numery od 27 do 35a.

Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie jak w roku ubiegłym, w tych samych miejscach będą też ołtarze. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy – czyli pierwszy ołtarz Rodzinę Kozubów, II - Panią Łącką i P. Organistę, III - Rodzinę Ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej, IV - mieszkańców Płazy Dolnej. Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

 

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Henryk Jaworek z ul. Malczewskiego. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

16 MAJA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Od jutra – zaczynamy przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie, aż do soboty, będziemy w czasie nabożeństwa Majowego prosić Ducha Świętego o Jego Dary.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Piątek – jak zwykle w III piątek miesiąca - odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tym razem wyjątkowo w ramach Nabożeństwa Majowego – czyli przed Litanią.

Przyszła niedziela – to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy ona Okres Wielkanocny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, zwłaszcza za dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  za posprzątanie kościoła i jego otoczenia, za dekoracje i za złożony dar ołtarza – dwa piękne obrusy ołtarzowe – Bóg zapłać.

Dziękujemy też Panu Kulczykowi za prace koparką.

O posprzątanie kościoła w sobotę 22 maja o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Modrzejewskiej oraz ul. Sobieskiego numery od 4 do 20 i numery 21, 23, 25, 27.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: + Jan Pierzchała z ul. Nadrzecznej. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 22

Dzisiaj:

21 Stycznia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Agnieszki
dziewicy
i męczennicy
Do końca roku zostało 345 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś