Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

17 KWIETNIA
WIELKANOC

 

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. W związku z jej uroczystym charakterem nie ma w piątek postu od pokarmów mięsnych.

Już w Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać codziennie przez całą Oktawę po wieczornej Mszy świętej.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni Parafianom z ulicy Tenczyńskiej, oraz innym osobom. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 23 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców całej ulicy Sobieskiego – wszystkie numery oprócz bloków.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 
Drukuj

10 KWIETNIA
NIEDZIELA PALMOWA

 

Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

W tym tygodniu:

Środa – Różaniec i Nowenna do MB o godz. 17.30.

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00.

W godzinie śmierci Pana Jezusa – czyli o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Obrzędy Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża o godz. 18.00, po niej Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale i adoracja całonocna.

Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 16.00.

Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dostosować się do tego planu, aby Pan Jezus nie był przez tę noc sam.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 11.00 do 15.00 – co pół godziny.

Na Starzynach o 14.30.

Wieczorem o godz. 19.00 – Przed kościołem rozpoczynamy Obrzędy Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i paschału, następnie procesja do kościoła, czytania biblijne, poświęcenie wody i Msza święta. Na te obrzędy przynosimy świece.

Przyszła niedziela – to Wielkanoc i zarazem 3 niedziela miesiąca. Składka będzie na nasze inwestycje parafialne. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię. Dzięki Waszym ofiarom jest już gotowy dach na Domu Parafialnym, a że robimy kostkę wokół kościoła to każdy widzi.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. poranna w Wielkanoc o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

W zakrystii jest jeszcze kilka baranków wielkanocnych. Jeszcze tylko do środy można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele i plebanii. Dziękujemy też za sobotnie sprzątanie kościoła.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 16 kwietnia – tym razem wyjątkowo po poświęceniu pokarmów i zakończeniu adoracji, czyli o 16.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Tenczyńskiej - wszystkie numery. Mogą też pomóc inne osoby, które nie mogły w terminie wyznaczonym dla swojej ulicy.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w niedziele.

 
Drukuj

3 KWIETNIA
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą na Mszach świętych o 7.00 i 18.00. Spowiedź przedświąteczna we wtorek od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji jest w gablotach i na stronie internetowej.

W związku z rekolekcjami nie będzie w tym tygodniu środowej nowenny i piątkowej Drogi Krzyżowej o 17.30.

Uzupełnieniem rekolekcji będzie plenerowa Droga Krzyżowa w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie na zewnątrz kościoła – pod Krzyżem i procesja do kościoła o godz. 11.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 9 kwietnia o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Racławickiej i Św. Jana Pawła II.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Baranki są w zakrystii.

 
Drukuj

27 MARCA
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza niedziela zwana jest |”Niedzielą Laetare” w związku z bliskością Świąt Wielkanocnych. Zamiast fioletowego, używamy różowego koloru szat liturgicznych.

Dziś nawiedzi naszą parafię IKONA Św. Rodziny. Powitanie przy bramie od strony parkingu o godz. 15.45. Szczegółowy plan nabożeństw jest w gablotach i na stronie internetowej. Szczególnie zapraszamy jutro na Różaniec o godz. 10.00 oraz na pożegnanie IKONY o 15.00.

W pierwszy piątek o 17.30 okazja do spowiedzi dla odprawiających pierwsze piątki. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

W pierwszą sobotę po Mszy rannej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej a po południu o 17.30 Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. To już zarazem przedświąteczne odwiedziny, prosimy zatem zgłosić także tych chorych, których trzeba wyspowiadać na Święta.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Fredry – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 2 kwietnia o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. W niedzielę – za tydzień – nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy świętej. Szczegółowy Plan wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Tradycyjnie można też obok chrzcielnicy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Do 1 kwietnia Biblioteka w Płazie zaprasza na Kiermasz Wiosenno - Wielkanocny. Kiermasz organizowany jest we współpracy z Powiatowym Domem Opieki Społecznej w Płazie. Na kiermaszu oprócz prac mieszkańców DPS-u, będzie można kupić rękodzieła lokalnych twórców. Kiermasz jest czynny w godzinach otwarcia biblioteki.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 33

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś