Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

12 LISTOPADA
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na pomoc chrześcijanom w krajach, gdzie są prześladowani, a nawet za przyznanie się do Chrystusa, narażają się na śmierć.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie pierwszych polskich męczenników

Środa – o 17.30 Różaniec za Parafię i Nowenna do Matki Bożej.

Czwartek – wspomnienie MB Miłosierdzia (Ostrobramskiej)

Piątek – wspomnienie Św. Elżbiety.

To 3. Piątek miesiąca, po Mszy wieczornej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

W tym dniu na spotkanie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Spotkanie będzie bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy Kossaka i Solskiego.

O posprzątanie kościoła w dniu 18 listopada o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ulicy Korczaka.

Przyszła niedziela jest 3. miesiąca. Składka będzie tradycyjnie na nasze parafialne inwestycje. Ostatnio założyliśmy w kościele nowe nagrzewnice i dostosowaliśmy do nich instalację gazową. Remontujemy też Salę Teatralną w Domu Parafialnym.

 

Ks. Michał zaprasza do wyjazdu na Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu w dniach 8 i 9 grudnia. W programie m.in. zwiedzanie Wiednia. Cena 860 zł. Szczegóły u Ks. Michała.

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii + Józefa Dusza z ul. Lipowieckiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

5 LISTOPADA
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Środa – o 17.30 Różaniec za Parafię i Nowenna do Matki Bożej.

Czwartek –  Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Piątek – wspomnienie Św. Leona, papieża

Sobota – wspomnienie Św. Marcina.

W sobotę obchodzimy też Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku chcemy je uczcić wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Zapraszamy w sobotę na 16.00 do podziemi naszego kościoła do wspólnego śpiewu. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny będzie o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tradycyjnie w tym dniu zbierana jest przed kościołami ofiara do puszek na pomoc chrześcijanom w krajach, gdzie chrześcijanie są prześladowani, a nawet narażają się na śmierć.

Dziękujemy serdecznie za pracę przy kościele, szczególnie za pracę przy scenie i instalacji elektrycznej w Sali Teatralnej.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Sprzątali: Agnieszka Jeleń, Marta Dziedzicka, Patrycja Wiśniewska, Zuzanna Kulczyk-Dziadzio, Lucyna i Stanisław szpila, Zuzanna Kulczyk i Bożena Kopacz.

O posprzątanie kościoła w dniu 11 listopada o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ulicy Kossaka i Solskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Wieczorze Uwielbienia w zeszłą niedzielę za wspólną modlitwę, a Paniom z naszego Koła Gospodyń serdecznie dziękujemy za przygotowanie posiłku dla artystów z zespołu.

Dziękujemy za złożone 1 listopada na naszym cmentarzu ofiary do puszek w kwocie 6632,68 zł. Środki te zostaną przeznaczone na renowację zabytkowych grobów na naszym cmentarzu. Przy okazji dziękujemy za integrację różnych grup z naszej społeczności. Bardzo cieszy fakt, że potraficie się zjednoczyć w dobrym celu. W akcji brali udział: Stowarzyszenie „Za Piecem”, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Płaza, Harcerze oraz Koło Emerytów. Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej dziękujemy za wytyczenie dodatkowego parkingu. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy dostosowali się do prośby i nie zastawiali wjazdu na ten parking – szkoda, że tylko 1 listopada. Dzień wcześniej wielu chciało sobie podjechać pod cmentarz z kwiatami – ale wjazd ciągle ktoś zastawiał!

Ponawiamy Apel o uregulowanie zaległości za wydzierżawienie grobów na naszym cmentarzu. Zwykła sprawiedliwość wymaga tego, aby koszty utrzymania cmentarza – chociażby w tych dniach utylizacji ton śmierci – ponosili tylko niektórzy. Liczne kwiaty i znicze, które szybko stają się śmieciami, przynoszą też ci co za groby nie płacą! – a śmieci wywieść trzeba. Wywiezienie jednego kontenera to prawie 2 tys. złotych. W ubiegłym roku w listopadzie wywożone były 6 razy, w innych miesiącach oczywiście mniej. Niech to jednak będzie argument dla tych, co mówią za co płacić!

W dniu 9 listopada od 8.00 do 16.00 można będzie sobie zalegalizować gaśnice – jak co roku pod starym kościołem, obok warzywniaka.

Wyjazd na dróżki kalwaryjskie za dusze czyśćcowe, 11 listopada w sobotę po rannej Mszy świętej z parkingu przy kościele. Koszt 40 zł. Zapisy do środy włącznie w  zakrystii. Przynosimy nr pesel i nr telefonu kontaktowego. Serdecznie zapraszamy.

 
Drukuj

29 PAŹDZIERNIKA
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy dziś do naszego kościoła po wieczornej Mszy świętej na Pierwszy Wieczór Uwielbienia. Będziemy śpiewać i modlić się przed Najświętszym Sakramentem, aby podziękować Jezusowi za Jego wśród nas obecność. Po tym uwielbieniu będzie koncert znanego zespołu „niemaGOtu”. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na koncert.

 

W tym tygodniu:

Wtorek – zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Po Różańcu Msza święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.

Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej – nie wystarczą odwiedziny cmentarza.

Msze święte w naszym kościele będą do południa jak zwykle o 7.00, 9.00 i 11.00.

Po południu o 14.00 uroczysta Msza święta koncelebrowana za naszych zmarłych, po niej procesja na cmentarz i na cmentarzu modlitwy za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

Różaniec za zmarłych będzie na cmentarzu o godz. 17.00.

Czwartek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – czyli dzień Zaduszny.

W tym dniu będzie dodatkowa Msza święta o godz. 9.00 w starym kościele.

W związku ze wzmożonym ruchem na cmentarzu wytyczony będzie parking od kościoła do cmentarza na łące wzdłuż ulicy. Bardzo prosimy, aby na niego nie zastawiać wjazdu!

Piątek – to pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy w poniedziałek i wtorek w czasie Nabożeństwa Różańcowego, aby móc skorzystać z odpustów 1 i 2 listopada.

Sobota – wspomnienie Św. Karola Boromeusza. Z racji pierwszej soboty, rano Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Raz jeszcze bardzo prosimy o uregulowanie opłaty za groby na cmentarzu! Czy grób jest opłacony lub czy opłata straciła już ważność, można sprawdzić na stronie internetowej naszego cmentarza.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z drugiej części ul. Malczewskiego. O posprzątanie kościoła w dniu 4 listopada o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ulicy Bogusławskiego i Długosza.

Przypominamy zasady uzyskania odpustów za zmarłych:

Odpust za zmarłych może zyskać każdy, kto nawiedzi kościół 1 lub 2 listopada. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. oraz jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust za zmarłych można zyskać także za nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada. Trzeba, przynajmniej w myślach, pomodlić się za zmarłych. Odpust można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

1 listopada będzie prowadzona zbiórka na cmentarzu parafialnym w Płazie. Zebrane środki będą przeznaczone na renowację zabytkowych grobów. Zbiórka będzie prowadzona przez członków Stowarzyszenia Za Piecem, Koła Gospodyń Wiejskich w Płazie, Stowarzyszenia Emerytów, Harcerzy i strażaków z OSP Płaza.

 
Drukuj

22 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Uroczystość Św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się też Tydzień Misyjny.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego.

W tym tygodniu:

Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Odprawiamy je przez cały październik: w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o 17.30 – został już tylko jeden tydzień, a wielu jeszcze nie było ani raz.

Ofiary na wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy i wyjaśniamy, że wypominki mogą być albo całoroczne, albo jednorazowe.  Całoroczne są czytane w każdą niedzielę przez cały rok, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odprawiana jest za nich Msza święta. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak przy zamawianiu intencji mszalnych, przy wypominkach rocznych uwzględnić inflację. Wypominki jednorazowe czytane są tylko jeden raz i przy tej okazji składamy dowolną ofiarę.

W związku z porządkowaniem grobów naszych bliskich w tych najbliższych dniach, bardzo prosimy, aby śmieci nie wyrzucać byle gdzie, tylko do śmietnika. Bardzo dużo grobów na naszym cmentarzu jest nieopłaconych! Na wielu cmentarzach pojawiają się w tych dniach na grobach kartki z wezwaniem do zapłaty. Nie chcemy tego robić, żeby nie było wstydu. Ale bardzo prosimy, by te sprawy uregulować. Są tacy, co mówią, że o tym nie wiedzieli. Tyle już razy ten temat był poruszany i przypominaliśmy, że po 20 latach trzeba miejsce na cmentarzu opłacić na kolejne 20 lat. Groby nieopłacone – zgodnie z prawem cmentarnym - mogą być zlikwidowane i przeznaczone do pochowania innych osób. Administracja cmentarza nie ma obowiązku o tym informować! Bardzo łatwo można każdy grób sprawdzić na stronie internetowej.

Chór zaprasza chętnych, którzy chcieliby dołączyć do zespołu. Próby odbywają się w środy o 19.00 w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Uwielbienia w niedzielę 29 października po wieczornej Mszy świętej. Będziemy śpiewać i modlić się przed Najświętszym Sakramentem aby podziękować Jezusowi za Jego wśród nas obecność. Po tym uwielbieniu będzie koncert znanego zespołu „niemaGOtu”. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i na koncert.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z pierwszej części ul. Malczewskiego.

O posprzątanie kościoła w dniu 28 października o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z drugiej części ulicy Malczewskiego, numery od 21 do końca.

Do wieczności z naszej Parafii odeszła: + Stefania Domagała z ul. Górzystej. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 55

Dzisiaj:

20 Lipca 2024
Sobota
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
bł. Czesława
Do końca roku zostało 165 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś