Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

20 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę, jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

We wtorek odbędą się w naszym kościele uroczystości pogrzebowe dwóch nieznanych ofiar z II wojny światowej, znalezionych w okolicach Oblaszek. Msza święta będzie o 11.00, a po niej przeniesienie szczątków na cmentarz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. To okazja, aby wyrazić wdzięczność i prosić o łaskę nieba dla wszystkich, którzy oddali swe życie w niesprawiedliwej wojnie.

W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z Uroczystością nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Osoby, które chciałyby w związku z tym podjąć dzieło Duchowej Adopcji powinny wypełnić deklarację i złożyć w piątek do koszyczka, który będzie przygotowany na stoliku prasowym. Tam też są wspomniane deklaracje.

Peregrynacja  Ikony Świętej Rodziny rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Powitanie 27 marca o 16.00. Szczegóły modlitw i nabożeństw wywieszone są w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej. Aby dobrze się przygotować do tej Uroczystości, codziennie przez cały tydzień modlić się będziemy 10 min przed wieczorną Mszą świętą, odmawiając dziesiątkę różańca i modlitwę do Św. Rodziny (jest z tyłu na obrazku).

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom z ulicy Siemota  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 26 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Fredry.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym. Tradycyjnie można też obok chrzcielnicy składać dary na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

 
Drukuj

13 MARCA
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

2 Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polskim Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla polskich misjonarzy.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Bieżący rok ojciec święty Franciszek ogłosił Rokiem Rodziny. Z tej okazji po niektórych, wybranych parafiach wędruje ikona Świętej Rodziny. Także naszej parafii przypadł zaszczyt jej peregrynacji. Ikona przybędzie do nas w niedzielę 27 marca. Szczegóły modlitw i nabożeństw omówimy w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary. W przyszłą niedzielę – jako trzecią miesiąca – składka będzie na nasze inwestycje parafialne. Jak już wiadomo trwa remont dachu na Domu Parafialnym. Na pokrycie dachu potrzeba 450 metrów kw. blachy, nie licząc robocizny. Łatwo można sobie policzyć jakie to będą koszty.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic:  Podlas i Rajskiej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 19 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Siemota i Kamionka.

Już dziś informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia. Plan podamy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy, aby w czasie Wielkiego Postu sięgnąć po lekturę prasy katolickiej. Dziś obok Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest specjalny numer Gość Extra za 10 zł. poświęcony Ojcu Pio.

Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne z Caritasu, z których ofiary przeznaczone są na pomoc osobom chorym i starym.

 
Drukuj

6 MARCA
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o 6.30, a Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.

W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców. Będzie rozdanie modlitewników.

W środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. konferencja.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary, szczególnie za złożone ofiary do puszek dla ofiar wojny na Ukrainie oraz za ofiary dla dzieci w Afryce – Bóg zapłać. Dziś składka na Centrum Jana Pawła II w Krakowie, a w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wspierać będziemy polskich misjonarzy.

Jak słyszeliśmy w czytanym dziś Liście Ks. Arcybiskupa, pomoc dla Ukrainy będzie trwała nadal. Najbliższy Punkt Pomocy zorganizowany jest przy Parafii MB Różańcowej w Chrzanowie – szczegóły w gablocie przed kościołem.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic:  Barskiej, Słowiańskiej i Makowej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 12 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulicy Podlas i Rajskiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Knapik z ul. Hetmańskiej, + Stanisława Wojtas i + Józef Brandys z ul. Bolęcińskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

27 LUTEGO
8 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary. Po ostatnich wichurach okazało się, że dach na Domu Parafialnym jest w stanie rozsypki. Eternit jest popękany, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można go naprawiać. Czeka nas zatem wymiana dachu na blaszany.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Klonowej, Łany i Szarotki oraz pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na środki czystości  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 5 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Dziś trwa 40 godzinne nabożeństwo. Zapraszamy zatem do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Gorąco zapraszamy, aby w miarę możliwości wybrać się na popołudniowy spacer do kościoła i uczestniczyć w tej modlitwie. Kto nie może przyjść do kościoła drugi raz zostanie na indywidualną modlitwę po Mszy świętej. Adoracja trwać będzie do Mszy o 17.00. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy, zwłaszcza wobec tego co dzieje się na Ukrainie i jak bardzo potrzeba nam modlitwy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach można będzie złożyć ofiarę włączając się w akcję „Wyślij paczka do Afryki”.

W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Próba chóru w środę po Mszy św. w salce obok poczty.

W piątek Święto Św. Kazimierza i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.30. Również o 17.30 Droga Krzyżowa.

W pierwszą sobotę rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych od 9.00. Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

Spotkanie z Różami w niedzielę po Mszy o 7.00. Bardzo prosimy, aby osoby, które mogłyby dołączyć do tej różańcowej modlitwy, by zgłosiły się na tym spotkaniu.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Na prośbę Episkopatu dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Szkoła Podstawowa w Płazie ogłasza zapisy dzieci. Szczegóły w Gablocie i na stronie szkoły w zakładce rekrutacja 2022/2023.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 33

Dzisiaj:

2 Grudnia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Rafała
Chylińskiego
prezbitera
Do końca roku zostało 30 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś