Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

9 MAJA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek, Wtorek i Środa – przypadają Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni krzyżowe). Będziemy się modlić o dobre plony na nabożeństwie majowym.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Piątek – Święto Św. Macieja, apostoła.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek, piątek i w sobotę.

Przyszła niedziela – to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy świętej o 11.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby kto nie jest związany z tą uroczystością uczestniczył we Mszy św. o innej porze, aby dzieciom zapewnić bezpieczeństwo.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace i sprzątanie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę 15 maja o godz. 9.00 bardzo prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Strażacy z OSP w Płazie dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 1284 zł i 51 gr.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: + Irena Cora z ul. Solskiego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

2 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w tym dniu jak w niedziele.

Wtorek – Święto Świętego Floriana – patrona strażaków.

Msza św. za członków OSP w Płazie i za ich rodziny będzie 3 maja o 17.00.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17.00.

Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

Codziennie przez cały miesiąc maj modlimy się za pośrednictwem Matki Bożej, śpiewając Litanię Loretańską - w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace.

Do posprzątania kościoła w sobotę 8 maja na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 31, 33 i 37 przy ulicy Sobieskiego oraz mieszkańców ul. Stara Woda.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Andrzej Skowronek z ul. Tenczyńskiej i Maria Poznańska z ul. Role. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

25 KWIETNIA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu.

W sobotę – 1 maja - rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Majowych. Będziemy się modlić za pośrednictwem Matki Bożej, śpiewając Litanię Loretańską w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Także 1 maja, z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wszelkie prace i za sprzątanie kościoła.

Do posprzątania kościoła w związku z weekendem majowym zapraszamy dopiero za dwa tygodnie – czyli w sobotę 8 maja na godz. 9.00 mieszkańców bloku nr 31, 33 i 37 przy ulicy Sobieskiego oraz mieszkańców ul. Stara Woda.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Marcin Ferens z ul. Malczewskiego. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

18 KWIETNIA
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. W zakrystii można sobie jeszcze nabyć kieszonkową Ewangelię. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha. Z tej okazji nie obowiązuje post piątkowy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone dziś ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, oraz z ofiary wpłacane na konto bankowe. Dziękujemy też za wszelkie prace i za sprzątanie kościoła.

Do posprzątania kościoła w sobotę 24 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Sobieskiego wszystkie numery parzyste od 24A do 40 oraz bloki 39, 41 i 45.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Jan Romanowski z ul. Karłowicza. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 22

Dzisiaj:

21 Stycznia 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Agnieszki
dziewicy
i męczennicy
Do końca roku zostało 345 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś