Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

17 LIPCA
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy

Piątek – święto Św. Marii Magdaleny

Sobota – święto Św. Brygidy

 

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. To okazja do podziękowania Panu Bogu i Św. Krzysztofowi – patronowi kierowców za bezpieczną jazdę. W związku z tym, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne na parkingu przy kościele. Ofiara zbierana przy tej okazji, tradycyjnie jest przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty rano, Msze święte będziemy odprawiać w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Przypominamy, że w czasie wakacji ze spowiedzi można skorzystać 20 minut przed Mszą świętą.

Dziś po wieczornej Mszy św.  w sali pod kościołem będzie spotkanie rodziców, których dzieci jadą na kolonię w sierpniu. Prosimy przynieść wypełnione karty uczestnika i należność za wyjazd.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone dziś ofiary na nasze inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca oraz za pracę przy kościele – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 23 lipca o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 28 do 48 i numery nieparzyste od 13 do 35, a także mieszkańców ul. Jaskółczej.

W związku z wakacjami i urlopami sprawy cmentarne będą załatwiane dopiero w sierpniu.

Jeszcze raz temat plastikowych nakrętek: Po naradzie z koordynatorami tej akcji ustalono, że nakrętki zbierać będziemy do kosza, który będzie wystawiony pod schodami naprzeciw wejścia do ubikacji. Dzięki temu będzie do niego nieograniczony dostęp, a w kościele nie będzie śmieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafialnej wspólnocie + Tadeusza Kurowskiego z ul. Sobieskiego. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

10 LIPCA
15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek – Święto Św. Benedykta

Wtorek – wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu

Środa – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Po wieczornej Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej.

Piątek – wspomnienie Św. Bonawentury

Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel – czyli MB Szkaplerznej

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty rano, Msze święte będziemy odprawiać w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Przypominamy, że w czasie wakacji można korzystać ze spowiedzi tylko 20 minut przed Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę w Sali pod kościołem po wieczornej Mszy św.  będzie spotkanie rodziców, których dzieci jadą na kolonię w sierpniu. Prosimy przynieść wypełnione karty uczestnika i należność za wyjazd.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Lipowieckiej – Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę składka będzie na nasze parafialne inwestycje z racji 3 niedzieli miesiąca.

Parafia popiera akcje zbierania plastikowych nakrętek, ale zdecydowanie nie popieramy robienia z kościoła śmietnika! Bardzo prosimy, aby nie zostawiać żadnych plastików pod drzwiami kościoła. Natomiast osoby, które chcą prowadzić taką akcję, prosimy o uzgodnienie szczegółów z Księdzem Proboszczem!

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafialnej wspólnocie + Józefę Kumala z ul. Lipowieckiej. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

3 LIPCA
14 NIEDZIELA ZWYKŁA


Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Nowenna do Matki Bożej będzie po Mszy świętej.

Piątek – wspomnienie Św. Jana z Dukli

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty rano, Msze święte będziemy odprawiać w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedzielę w nowym.

Ze spowiedzi można korzystać 20 minut przed Mszą świętą. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba poprosić.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary utrzymanie naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. O posprzątanie kościoła w sobotę 9 lipca bardzo prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej numery parzyste od 50 do 62 i nieparzyste od 37 do 61.

W tym tygodniu - kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

Wyjazd pielgrzymów do Mediugorie 10.07.2022 w niedzielę o godz. 15.00 z parkingu przy nowym kościele.

 
Drukuj

26 CZERWCA
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza

Środa – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Nowenna do Matki Bożej będzie po Mszy świętej.

Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie – aż do czwartku, po wieczornej Mszy świętej.

W tym tygodniu, od poniedziałku do czwartku, Msze święte będziemy odprawiać w starym kościele. W piątek, sobotę i niedzielę w nowym.

 

I Piątek – Po Mszach świętych odmówimy Litanię i Akt Wynagrodzenia.

I Sobota – Po porannej Mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Wieczorem różaniec, prowadzony przez Róże o 17.30.

W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary utrzymanie naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej: numery parzyste od 64 do 94 i nieparzyste od  63 do 73. W czasie wakacji będziemy kościół sprzątać co dwa tygodnie. A zatem o posprzątanie kościoła w sobotę 9 lipca bardzo prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej numery parzyste od 50 do 62 i nieparzyste od 37 do 61.

Zachęcamy do załatwiania spraw kancelaryjnych w tym tygodniu, ponieważ w przyszłym - kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Wielomek z ul. Malczewskiego i + Alojzy Budny z DPS-u. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 29

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś