Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

22 SIERPNIA
21 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Bartłomieja

Czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Piątek – Wspomnienie Św. Moniki

Sobota – Wspomnienie Św. Augustyna

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz tzw. Mały Odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. Sprzątali: Jacek i Halina Demarczik i Marek Oleszycki – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 4 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 1 do 19.

 
Drukuj

15 SIERPNIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W Polsce dzisiejsza uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Z tej racji po Mszy świętej pobłogosławimy, przyniesione do kościoła bukiety kwiatów i ziół i warzyw.

Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany Cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje – dziś mają swoje święto.

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Jacka

Piątek – Wspomnienie Św. Benarda

Sobota – Wspomnienie Św. Piusa X

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń – szczególnie za ofiary złożone dziś na inwestycje parafialne z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy też za wszelkie prace na rzecz parafii – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 21 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 21 do 40.

Przypominamy, że dla ułatwienia kontaktu z Parafią, zmieniliśmy numer telefonu ze stacjonarnego na komórkowy. Dotychczasowy numer stacjonarny będzie czynny tylko do końca września. Nowy znaleźć można na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Co prawda Ks. Tomasz będzie jeszcze u nas do przyszłej niedzieli, ale już dziś chcieliśmy okazać Mu wielką wdzięczność za osiem lat pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Ks. Tomasz obchodził w tym roku 10-lecie kapłaństwa, a zatem osiem lat to prawie całe jego dotychczasowe kapłańskie posługiwanie. Poświęcił dla nas wiele troski i trudu zarówno w Parafii jak i w szkole. Osiem lat to całe szkolne pokolenie uczniów. Bardzo Księdzu Tomaszowi dziękujemy i życzymy obfitości Bożych łask w nowej parafii.

 
Drukuj

8 SIERPNIA
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża

Wtorek – Święto Św. Wawrzyńca

Środa – wspomnienie Św. Klary

Piątek – Święto NMP Kalwaryjskiej

Sobota – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza Panom, którzy w tym tygodniu skosili trawę wokół kościoła i pracowali przy plebanii – Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę mieszkańcom
ul. Lipowieckiej. Sprzątali: Tamara Leńczowska, Wanda Słowik, Aneta Uroda, Czesław i Kazimiera Ferenc i Jerzy Rożnawski – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie – czyli 21 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 21 do 40.

Składkę za tydzień – czyli z 3 niedzieli miesiąca – przeznaczamy na inwestycje w parafii. Kończymy już prace przy ogrodzeniu plebańskiego ogrodu.

Dla ułatwienia kontaktu z Parafią, zmieniliśmy numer telefonu ze stacjonarnego na komórkowy. Dotychczasowy numer stacjonarny będzie czynny tylko do końca września. Nowy numer to: 783 553 812

 
Drukuj

1 SIERPNIA
18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W tym tygodniu:

Pierwszy Piątek miesiąca a zarazem Święto  Przemienienia Pańskiego.

Okazja do spowiedzi od 17.30 do 18.00. O 18.00 Msza święta z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.

W pierwszą sobotę o 17.30 Różaniec prowadzony przez Róże.

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do piątku rano odprawiamy w starym kościele. W nowym w piątek wieczorem i cały dzień w sobotę i niedzielę.

W sobotę przechodzić będzie przez naszą parafię piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Około godz. 9.00 będą w nowym kościele odprawiać Mszę świętą. Można dołączyć się do wspólnej modlitwy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy z okazji Św. Krzysztofa. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza Panom, którzy pracowali w tym tygodniu przy plebanii – Bóg zapłać!

O posprzątanie starego kościoła w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 41 do 61.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 17

Dzisiaj:

20 Września 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczenników
z Korei
Do końca roku zostało 103 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś