Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

21 MAJA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą tzw. „Biały Tydzień”. Zapraszamy codziennie do kościoła na godz. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę – będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się będziemy do tej uroczystości, odprawiając Septennę do Ducha Świętego na Nabożeństwach Majowych codziennie, od poniedziałku aż do soboty o 17.30.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. Niedzieli miesiąca. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła i za złożony dar ołtarza – chodniki do prezbiterium. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę – czyli w sobotę 27 maja o godz. 9.00, prosimy mieszkańców ul. Gałczyńskiego.

Zarząd OSP w Płazie dziękuje za złożone datki do puszek w niedzielę 7 maja. Zebrano 3234 zł, 20 gr. i 1 euro. Zebrane środki zostaną przeznaczone na cele statutowe.

 
Drukuj

14 MAJA
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Świętego Izydora – rolnika. III-go Patrona naszej Parafii.

Wtorek – Święto Świętego Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

Środa – Nowenna do MB w ramach nabożeństwa majowego.

Piątek – 3. Piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie tylko po porannej Mszy świętej – bo wieczorem jest nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę – będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym dniu dzieci z klas III-ch na Mszy o 11.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości, osoby nie związane z tą uroczystością wzięły udział we Mszy świętej o innej porze. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.

 

Składka z przyszłej niedzieli – jako 3. Miesiąca będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy rodziców, dzieci przystępujących do I Komunii.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Cieplik z ul. Korczaka. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

7 MAJA
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Trwa miesiąc maj. Codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu o 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30. W tym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyło zaledwie kilkadziesiąt osób. Czyżby nam już nie była potrzebna opieka Matki Bożej?

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Poniedziałek – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski i naszej archidiecezji.

Środa – Nowenna do MB w ramach nabożeństwa majowego.

Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. Dla uczczenia Matki Bożej Fatimskiej (szczególnej Patronki Ks. Proboszcza) umieściliśmy Jej figurę razem z dziećmi z Fatimy obok kościoła.

 

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 13 maja zapraszamy mieszkańców ulicy Bolęcińskiej numery nieparzyste od 21 do 37 oraz numery parzyste od 36 do 54, a także z ul. Boya-Żeleńskiego.

Osoby zainteresowane wyjazdem w lipcu na Litwę, Łotwę i Estonię proszone są o wpłatę zaliczki w najbliższym czasie. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy.

Parafia organizuje kolonię końcem lipca nad morzem. Prosimy o potwierdzenie wyjazdu. Zostało jeszcze parę wolnych miejsc.

Dziś strażacy z naszej OSP zbierają ofiary do puszek na wsparcie swej działalności. Wszyscy wiemy jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem nam wszystkim bardzo potrzebna działalność. Wielu kojarzy strażaków z gaszeniem pożaru. Owszem – to też. Ale dziś działanie strażaków to przede wszystkim ochrona życia, zdrowia i mienia. To walka ze skutkami klęsk żywiołowych, wypadków drogowych i wiele innych. Nikt z nas nie wie kiedy będzie musiał skorzystać z ich pomocy. Dlatego przez złożony datek okażmy im naszą wdzięczność.

 
Drukuj

30 KWIETNIA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Od jutra rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Majowych. Będziemy je odprawiać przez cały miesiąc maj w tygodniu o 17.30, a w niedzielę i święta o 16.30. W czasie nabożeństwa nowenna przed Uroczystością Świętego Stanisława.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Świętego Atanazego

Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, a na każdej Mszy Akt Oddania Matce Bożej.

Czwartek – wspomnienie Świętego Floriana – patrona strażaków. Specjalna Msza święta w ich intencji będzie w sobotę o 16.00 w starym kościele. W niedzielę zaś strażacy z naszej OSP będą po Mszach świętych zbierać ofiary do puszek, na wsparcie swej działalności.

Piątek – wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka oraz pierwszy piątek miesiąca. Po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Wieczorem Litania po Mszy św. bez wystawienia.

Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa majowego.

Sobota – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwsza sobota miesiąca. Po rannej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami.

W związku z świątecznym charakterem dni tego tygodnia, kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek.

Dziękujemy za składane ofiary i prace na rzecz parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła – Bóg zapłać!

Do posprzątania kościoła w sobotę 6 maja zapraszamy mieszkańców ulicy Bolęcińskiej numery parzyste od 4 do 32A oraz numery nieparzyste od 3 do 19.

Wyjazd na pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Różanego Stoku z niedzieli na poniedziałek z parkingu przy nowym kościele o 03.30. Prosimy o obecność o 03.15.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 49

Dzisiaj:

1 Marca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 306 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś