Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

25 LIPCA
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Świętej z okazji Św. Krzysztofa, poświęcimy pojazdy mechaniczne. Najpierw w kościele odmówimy specjalną modlitwę, a po niej będzie pokropienie pojazdów na parkingu.  Przy tej  okazji zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano odprawiamy
w starym kościele. W nowym w sobotę wieczorem i cały dzień w niedziele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii – zwłaszcza Panom, którzy pracowali w tym tygodniu przy plebanii i Paniom, które posprzątały stary kościół – Bóg zapłać!

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Lipowieckiej od 62 do 90.

O posprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie – czyli 7 sierpnia o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 41
do 61.

 
Drukuj

18 LIPCA
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Na ten tydzień Liturgia przewiduje:

Czwartek – święto Św. Marii Magdaleny

Piątek – święto Św. Brygidy

Sobota – wspomnienie Św. Kingi

W przyszłą niedzielę przypada Święto Św. Jakuba, apostoła. Również w tym dniu kierowcy czczą swego patrona – Św. Krzysztofa. Z tej okazji po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne na parkingu przy kościele oraz zbierać ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano odprawiamy
w starym kościele. W nowym w sobotę wieczorem i cały dzień w niedziele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń - szczególnie za złożone dziś ofiary z racji 3 niedzieli miesiąca. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii, zwłaszcza panom którzy skosili trawę wokół kościoła i za inne prace - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 24 lipca o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 62
do 90.

 
Drukuj

11 LIPCA
15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano odprawiamy w starym kościele. W nowym w sobotę wieczorem i cały dzień w niedziele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii - Bóg zapłać!

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek dla ofiar pożaru w Nowej Białej. Przekazaliśmy 5635 zł.

Gorące podziękowanie składamy Pani Zofii Imiołek z Brandysowej Góry za podarowanie dywanu do naszego parafialnego muzeum.

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła Paniom: Sabinie Kopacz, Lidii Witek i Stanisławie Bogusz – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie – czyli 24 lipca o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 62 do 90.

W związku z urlopem przez najbliższe dwa tygodnie w kancelarii parafialnej nie będą załatwiane sprawy związane z cmentarzem.

We wtorek przeprowadzona zostanie akcja zbierania tzw. elektrośmieci, a zatem wszelkiego rodzaju zużytego sprzętu elektronicznego jak telewizory, komputery, drukarki, pralki, radia, telefony i inne zawierające części elektroniczne. Zużyty sprzęt można składać na parkingu przy kościele, obok pojemnika PCK w poniedziałek i wtorek do godz. 14.00.

Dochód z recyklingu tego sprzętu zostanie przekazany na misje.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Wanda Dudek z ul. Boya-Żeleńskiego, Zofia Kopacz ze Starzyn i + Stanisław Wolarek z ul. Karłowicza. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

4 LIPCA
14 NIEDZIELA ZWYKŁA


Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano odprawiamy w starym kościele. W nowym w sobotę wieczorem i cały dzień w niedziele.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 10 lipca o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Granicznej numery nieparzyste oraz ulic:  Asnyka, Rydla i Reja.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie strażackiego pikniku w ubiegłą niedzielę wspomogli chorego Jasia – Bóg zapłać.

Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 17

Dzisiaj:

20 Września 2021
Poniedziałek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. męczenników
z Korei
Do końca roku zostało 103 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś