Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

18 KWIETNIA
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. W zakrystii można sobie jeszcze nabyć kieszonkową Ewangelię. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha. Z tej okazji nie obowiązuje post piątkowy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone dziś ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, oraz z ofiary wpłacane na konto bankowe. Dziękujemy też za wszelkie prace i za sprzątanie kościoła.

Do posprzątania kościoła w sobotę 24 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Sobieskiego wszystkie numery parzyste od 24A do 40 oraz bloki 39, 41 i 45.

W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności + Jan Romanowski z ul. Karłowicza. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

11 KWIETNIA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie krótka adoracja.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za ofiary z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski.  Składka z przyszłej niedzieli, jako trzeciej miesiąca będzie tradycyjnie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Przed świętami naprawiony został duży dzwon, bo nie dzwonił oraz wymieniona została na nową automatyka pozostałych dzwonów. Przy tej okazji zapraszamy po Mszach świętych do podziemi naszego kościoła, gdzie urządzone jest małe muzeum parafialne. Można tam zobaczyć stare obrazy i inne eksponaty, pochodzące z Płazy i okolic.

Niedziela za tydzień to Niedziela Biblijna – z tej okazji rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy przy tej okazji do sięgnięcia po lekturę Pisma Świętego i przeczytania przynajmniej fragmentu. W tym roku czytamy Ewangelię Św. Marka. Warto przy tej okazji nabyć sobie kieszonkową Ewangelię do czytania np. w autobusie lub przy innej okazji. Można je nabyć w zakrystii. Ofiara to tylko 10 zł. Do każdego egzemplarza Ewangelii książeczka z fragmentami Dzienniczka Siostry Faustyny – gratis.

Misjonarze Kapucyni dziękują naszej parafii za wzięcie udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” i za związaną z tym ofiarę.

Do posprzątania kościoła w sobotę 17 kwietnia zapraszamy mieszkańców ulicy Tenczyńskiej wszystkie numery z Płazy i Bolęcina, oraz Nieporazu nr 63.

 
Drukuj

4 KWIETNIA
WIELKANOC

 

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy.

Jutro drugi dzień Świąt – Msze święte będą jak w niedziele. Na każdej Mszy czytamy List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a składka ze wszystkich Mszy będzie przeznaczona na ten Uniwersytet.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelką pomoc przy przygotowaniu i głębokim przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii, za piękne przygotowanie dekoracji, obrzędów, śpiewów i asysty oraz Ciemnicy i Bożego Grobu. Serdeczne podziękowanie kierujemy do tych wszystkich Parafian, którzy złożyli „Dar serca” w postaci długoterminowych produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii oraz młodzieży za ich dostarczenie do domów. Dziękujemy za podjętą w Wielką Sobotę posługę sprzątania naszej świątyni Parafianom z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich, oraz innym osobom. Niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. „Bóg zapłać!”

W następną sobotę, czyli 10 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców ulicy Racławickiej i Św. Jana Pawła II.

Przyszła Niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę zmianka Różańcowa po Mszy o 7.00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Edward Kołodziejczyk z ul. Lipowieckiej, pomódlmy się, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył go chwałą swojego królestwa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

28 MARCA
NIEDZIELA PALMOWA

 

Dziś Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy czytamy opis Męki Pańskiej i święcimy gałązki palmowe.

Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.00

Jutro rozpoczynamy Wielki Tydzień.

W tym tygodniu:

WIELKI CZWARTEK

18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

7.00 – początek adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy (adoracja indywidualna)

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku:

Liturgia Słowa, odsłonięcie i adoracja Krzyża Świętego, Komunia Święta, przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu, Gorzkie Żale i całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie.

Porządek Adoracji:

(w związku z pandemią bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dostosować się do wyznaczonych godzin – by uniknąć jednorazowo dużej ilości ludzi w kościele)

20.00 – 21.00 – ulice: Graniczna, Tenczyńska i Zakopiańska

21.00 – 22.00 – Wapiennik

22.00 – 23.00 – Działki jedna strona od Narutowicza do Cmentarza

23.00 – 24.00 – Działki druga strona od Modrzejewskiej do Fredry

00.00 – 1.00 – początek ulicy Lipowieckiej i Sobieskiego oraz Hetmańska i Jaskółcza

1.00 – 2.00 – Bolęcińska nr-y parzyste i ulice przyległe

2.00 – 3.00 – Bolęcińska nr-y nieparzyste i ulice przyległe

3.00 – 4.00 – Pocztowa, Harcerska, Czwartaków i Role

4.00 – 5.00 – Siemota, Kamionka i Górzysta

5.00 – 6.00 – Rajska i Podlas

6.00 – 7.00 – Starzyny i Zielna

7.00 – 8.00 – Makowa, Słowiańska, Barska, Szarotki i Klonowa

8.00 – 9.00 – Łany, Jodłowa, Syberia i Ściegiennego

9.00 – 10.00 – Wierzbowa, Koszykarska, Kręta i Jaworowa

10.00 – 11.00 – Płaza Dolna (od Cisowej w stronę Babic)

(od 11.00 do 16.00 adoracja indywidualna)

16.00 zakończenie adoracji i sprzątanie kościoła.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

W kościele co pół godziny od  11.00 do 15.00.

Na Starzynach o 14.30.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

19.00 – Liturgia Światła (poświęcenie ognia i paschału), Liturgia Słowa, Liturgia chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna (przynosimy świece).

Przyszła niedziela – to Wielkanoc.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. poranna o 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Zmianka Różańcowa będzie w 2-gą niedzielę, czyli 11 kwietnia.

W zakrystii jest jeszcze kilka baranków wielkanocnych. Jeszcze tylko do środy można przy chrzcielnicy składać długoterminowe produkty spożywcze jako nasz dar miłosierdzia na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za prace przy kościele, szczególnie Panom, którzy pomalowali podziemie kościoła. Byli to: Marian Kumala, Wiesław Hudzik, Piotr Kulczyk, Jacek Bańkowski, Jacek Kocot i Zbigniew Skowronek – Bóg zapłać! Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Fredry.

O sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę – czyli 3 kwietnia – tym razem wyjątkowo po poświęceniu pokarmów i zakończeniu adoracji, czyli o 16.00 - bardzo prosimy Parafian z ulicy Podgórze i Batalionów Chłopskich - wszystkie numery. Mogą też pomóc inne osoby, które nie mogły w terminie wyznaczonym dla swojej ulicy.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w niedziele.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 14

Dzisiaj:

17 Czerwca 2021
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alberta
Chmielowskiego
zakonnika
Do końca roku zostało 198 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś