Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

29 SIERPNIA
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszej parafii obchodzimy nasz tzw. Mały Odpust ku czci MB Pocieszycielki Strapionych. Po Mszy św. pomodlimy się w kaplicy przed obrazem Matki Bożej.

Witamy dziś w naszej Parafii Księdza Michała Kormana, nowego Wikariusza. Życzymy Mu, aby MB Płańska otaczała Go swoją opieką i wypraszała u Boga wszelkie łaski, potrzebne w pracy duszpasterskiej. Ks. Michale - Szczęść Boże!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi rano o 6.30 i wieczorem o 17.30.

W pierwszą sobotę:

Po Mszy rannej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. O 17.30 Różaniec – prowadzony przez Róże Różańcowe.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii zgłosić chorych, których mamy odwiedzać, byśmy mogli utworzyć nowy, aktualny plan odwiedzin. Niektórzy chorzy odeszli już do Pana, inni są w stanie braku świadomości, dlatego trzeba utworzyć nowa listę.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do czwartku w starym kościele. Od piątku rano w nowym.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza święta dla wszystkich uczniów o godz. 12.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy też za wykoszenie trawy przy kościele nowym i starym, oraz za prace przy plebanii. Gorąco dziękujemy za podarowane kwiaty do kościoła oraz za ich ułożenie – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 4 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Lipowieckiej wszystkie numery od 1 do 19.

W przyszłą niedzielę od godz. 14.30, z inicjatywy lokalnej, na terenie przykościelnym odbędzie się integracyjny „Piknik na pożegnanie lata”. Przy okazji różnych atrakcji można będzie zwiedzić nasze Muzeum w podziemiach kościoła oraz zobaczyć salę pod kościołem, która jest już gotowa do wynajmowania na różne uroczystości i spotkania – serdecznie zapraszamy.

Przy okazji festynu – z inicjatywy Pana Burmistrza – w godzinach od 8.00 do 17.00, będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub szczepionką dwudawkową Pfizer.

Nasz Parafialny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego będziemy obchodzić w niedzielę 12 września. Sumę odpustową o 11.00 odprawi były Wikariusz, Ks. Tomasz Jarząbek.

 

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś