Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

5 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o 12.30 będzie dodatkowa Msza święta dla wszystkich rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym.

Dziś od godz. 14.30, z inicjatywy lokalnej, na terenie przykościelnym odbędzie się integracyjny „Piknik na pożegnanie lata”. Przy okazji różnych atrakcji można będzie zwiedzić nasze Muzeum w podziemiach kościoła oraz zobaczyć salę pod kościołem, która jest już gotowa do wynajmowania na różne uroczystości i spotkania – serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu:

Środa – Święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. będziemy błogosławić ziarno do siewu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów w czwartek na wieczorną Mszę św., a po niej spotkanie w kościele.

Serdecznie zapraszamy Scholę i Małego Apostołka w piątek na wieczorną Mszę św., a po niej na spotkanie do salki.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz parafialny Odpust. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie tej procesji zgodnie z naszą parafialną tradycją: panów do baldachimu, niosących feretrony i chorągwie oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczysta beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji Gość Niedzielny wydał Specjalny numer dodatkowy w cenie 10 zł. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tam też do zabrania różne okolicznościowe ulotki.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do soboty rano w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Wraz z nowym rokiem szkolnym zmieniliśmy godziny przyjmowania w kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w piątki i soboty od 7.30 do 8.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń oraz za prace przy plebanii. Dziękujemy też P. Zdzisławowi Głowni za wykoszenie trawy w plebańskim ogrodzie. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej – za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 11 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Okólnej i Spokojnej. Zapraszamy też wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w wyznaczonym dla nich terminie.

 

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś