Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

12 WRZEŚNIA
UROCZYSTOŚĆ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa – przeniesiona z wtorku.

We wtorek o godz. 9.00 będzie w starym kościele dodatkowa Msza święta: O Boże bł. dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii.

Środa – wspomnienie NMP Bolesnej

Piątek – jak w każdy 3 piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski, a zwłaszcza młodzieży. Przy tej okazji na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów z klas VII i VIII. Będzie to zarazem spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców tej młodzieży.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie do nowego kościoła w czwartek na godz. 17.00. Młodzież z klasy VI zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek po wieczornej Mszy św. do salki. Dzieci zapraszamy na Oazę Dzieci Bożych do salki w sobotę o 9.00.

Msze św. w tym tygodniu odprawiamy do soboty rano w starym kościele. W sobotę wieczorem i w niedziele w nowym.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w piątki i soboty od 7.30 do 8.00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń. Dziękujemy za wykoszenie trawy przy obu kościołach, oraz za prace przy kościele i plebanii. Dziękujemy też za zrobienie na odpust dekoracji kwiatowej. Dwom anonimowym sponsorom dziękujemy za ufundowanie krzyża ze stali nierdzewnej, a Panu Oleszyckiemu za pomoc przy jego montażu na kościele. Panu Dariuszowi Warzecha dziękujemy za złożenie w salce regałów na książki. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Okólnej i Spokojnej – wszystkim za wszelkie dobro Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 18 września o godz. 9.00 prosimy mieszkańców ulicy Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej.

 

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś