Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

19 WRZEŚNIA
25 NIEDZIELA ZWYKŁA

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przeżycia w ubiegłą niedzielę naszego parafialnego odpustu. Szczególnie dziękujemy za liczny udział w Mszach świętych i wspólną modlitwę – Bóg zapłać!

 

Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wszyscy wiemy jak ważną rzeczą jest to, aby docierała do nas prawda o tym co wokół nas się dzieje. Dlatego obejmijmy naszymi modlitwami wszystkich, którzy przekazują nam informacje, by czynili to rzetelnie i uczciwie.

 

Wtorek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

Msze św. jeszcze tylko w tym tygodniu, do soboty rano odprawiamy w starym kościele. Od soboty wieczorem w nowym.

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców diecezji, aby wsparli prace duszpasterskie z młodzieżą. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie po mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

Grupa organizująca piknik 5 września informuje, że w wyniku kwesty zebrano ogółem 5439,05 zł. Kwota po uzgodnieniu z ojcem Janka Kozuba została podzielona w następujący sposób: Janek na rehabilitację otrzymał 1465,80 zł, a Paweł Bąk 3973,25 zł na zakup protezy. Będziemy też na protezy dla Pawła zbierać ofiary przy kościele, ale dopiero po zbiórkach ogólnokościelnych, prawdopodobnie 24 października.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń – szczególnie za dzisiejszą składkę związaną z 3. niedzielą miesiąca na nasze inwestycje parafialne. W tym tygodniu prawie skończyliśmy ogrodzenie ogrodu. Przy tej okazji dziękujemy Panu Oleszyckiemu za gratisowe wykonanie dwóch bram. Dziękujemy za prace przy kościele i plebanii oraz za posprzątanie kościoła.

O posprzątanie kościoła w sobotę 25 września o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulic: Nadrzecznej, Gminnej i Jaskółczej.

 

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś