27 LUTEGO

Dziękujemy za wszelkie prace na rzecz parafii oraz za składane ofiary. Po ostatnich wichurach okazało się, że dach na Domu Parafialnym jest w stanie rozsypki. Eternit jest popękany, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można go naprawiać. Czeka nas zatem wymiana dachu na blaszany.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Klonowej, Łany i Szarotki oraz pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na środki czystości  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 5 marca o godz. 9,00, bardzo prosimy Parafian z ulic: Barskiej, Słowiańskiej i Makowej.

Dziś trwa 40 godzinne nabożeństwo. Zapraszamy zatem do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Gorąco zapraszamy, aby w miarę możliwości wybrać się na popołudniowy spacer do kościoła i uczestniczyć w tej modlitwie. Kto nie może przyjść do kościoła drugi raz zostanie na indywidualną modlitwę po Mszy świętej. Adoracja trwać będzie do Mszy o 17.00. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w jakich czasach żyjemy, zwłaszcza wobec tego co dzieje się na Ukrainie i jak bardzo potrzeba nam modlitwy.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach można będzie złożyć ofiarę włączając się w akcję „Wyślij paczka do Afryki”.

W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Nowenna do MB, w środę o 17.30.

Próba chóru w środę po Mszy św. w salce obok poczty.

W piątek Święto Św. Kazimierza i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 17.30. Również o 17.30 Droga Krzyżowa.

W pierwszą sobotę rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych od 9.00. Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę o 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

Spotkanie z Różami w niedzielę po Mszy o 7.00. Bardzo prosimy, aby osoby, które mogłyby dołączyć do tej różańcowej modlitwy, by zgłosiły się na tym spotkaniu.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Na prośbę Episkopatu dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Szkoła Podstawowa w Płazie ogłasza zapisy dzieci. Szczegóły w Gablocie i na stronie szkoły w zakładce rekrutacja 2022/2023.

19 Kwietnia 2024