Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

8 MAJA
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Strażacy z OSP zbierają dziś przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie swych trudnych zadań. Jak wiemy jest to Straż Ochotnicza, dlatego nie tylko nie otrzymują za to wynagrodzenia, ale nawet wsparcie na podstawowe wydatki jest niewystarczające. Wesprzyjmy ich, bo nie wiemy kiedy sami będziemy potrzebować ich pomocy.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw w tej intencji. O powołania będziemy się modlić codziennie w czasie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30.

Nowenna do MB będzie w środę w czasie Nabożeństwa Majowego.

Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika (przeniesiona z niedzieli).

W  sobotę – Święto Św. Macieja, apostoła.

W Niedzielę za tydzień na Mszy świętej o 11.00, dzieci z klas III-ich przystąpią do I Komunii Świętej. Gorąco prosimy, aby osoby, które nie są związane z ich rodzinami wzięły udział we Mszy świętej o innej porze, by dzieciom i rodzinie zapewnić dobre przeżycie. Wszystkie ławki zarezerwowane będą dla dzieci, ich rodziców, rodziców chrzestnych i gości.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Modrzejewskiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie i udekorowanie kościoła w sobotę 14 maja prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Informujemy, że podobnie jak to jest na innych cmentarzach będziemy stopniowo likwidować nieopłacone groby, zaczynając od najstarszych a więc tych jeszcze sprzed 50 lat. Prawo cmentarne mówi, że: Art. 7.2. Po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę, przewidzianą za pochowanie zwłok. Zastrzeżenie to ma skutek na dalszych lat 20 i może być odnowione. Prosimy zatem, aby osoby które chcą zachować groby swych bliskich, zgłosiły się do kancelarii parafialnej nie później niż do końca czerwca i uiściły stosowną opłatę. Wykaz grobów do likwidacji zamieszczać będziemy stopniowo na stronie internetowej cmentarza.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: + Janina Czajkowska z ul. Fredry
i + Andrzej Szala z ul. Granicznej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

1 Lipca 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Ottona
biskupa
Do końca roku zostało 184 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś