Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

26 CZERWCA
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wtorek – wspomnienie Św. Ireneusza

Środa – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Nowenna do Matki Bożej będzie po Mszy świętej.

Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie – aż do czwartku, po wieczornej Mszy świętej.

W tym tygodniu, od poniedziałku do czwartku, Msze święte będziemy odprawiać w starym kościele. W piątek, sobotę i niedzielę w nowym.

 

I Piątek – Po Mszach świętych odmówimy Litanię i Akt Wynagrodzenia.

I Sobota – Po porannej Mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Wieczorem różaniec, prowadzony przez Róże o 17.30.

W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary utrzymanie naszych świątyń oraz za pracę przy kościele. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej: numery parzyste od 64 do 94 i nieparzyste od  63 do 73. W czasie wakacji będziemy kościół sprzątać co dwa tygodnie. A zatem o posprzątanie kościoła w sobotę 9 lipca bardzo prosimy mieszkańców ul. Lipowieckiej numery parzyste od 50 do 62 i nieparzyste od 37 do 61.

Zachęcamy do załatwiania spraw kancelaryjnych w tym tygodniu, ponieważ w przyszłym - kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Wielomek z ul. Malczewskiego i + Alojzy Budny z DPS-u. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

16 Sierpnia 2022
Wtorek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Stefana
Węgierskiego
Do końca roku zostało 138 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś