Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Drukuj

3 MARCA
3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Zachęcamy gorąco do udziału w Wielkopostnych Nabożeństwach.

Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele
o 16.00. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedziele o 6.30.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Święto Św. Kazimierza

W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci 3 klasy wraz z rodzicami. Będzie rozdanie książeczek do I Komunii, a po Eucharystii krótka konferencja dla rodziców.

Dziękujemy Panom za prace przy parafii i plebanii. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Podgórze, Batalionów Chłopskich, Racławickiej i Jana Pawła II – Bóg zapłać!

O posprzątanie w sobotę 9 marca o godz. 9.00 prosimy parafian z ul. Tenczyńskiej i z Nieporazu.

Warto w czasie Wielkiego Postu poświęcić chwilę czasu na lekturę religijna. Gość Niedzielny oferuje kolejny dodatek, poświęcony tematyce Inkwizycji oraz Celibatu. Cena 12 zł.

Najcenniejsze jest jednak czytanie Pisma Świętego. Wiele osób ma problem ze zrozumieniem Starego Testamentu, dlatego aby wyjść im na przeciw ks. proboszcz opracował książeczkę, która ma pomóc w tym zrozumieniu. Na razie jest to pierwsza część obejmująca tzw. Pięcioksiąg Mojżesza – czyli pierwsze księgi Biblii. Książkę można nabyć w zakrystii w cenie 30 zł.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: + Józefa Palczewska z ul. Zakopiańskiej i + Barbara Ciupek  Jaworzna. Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś