Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

16 CZERWCA
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

W tym tygodniu w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego

Środa – Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.30

Piątek – wspomnienie Św. Alozjego Gonzagi

Jak zwykle z racji trzeciego piątku - Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem po Litanii do Serca Pana Jezusa.

 

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały czerwiec po wieczornej Mszy świętej.

 

W czwartek o 18.00 będzie Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów z wszelkich szkół, rodziców i nauczycieli.

W sobotę zapraszamy na rodzinny PIKNIK Płaziański na placu za kościołem od 15.00 do 24.00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą przed wakacjami.

Zapraszamy w tym dniu na Wieczór Uwielbienia – bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

Po każdej Mszy św. zbierać będziemy do puszek ofiary na odbudowę dachu po pożarze. Pod koniec kwietnia spalił się dach na domu Pani Jadwigi Zygmunt z ul. Batorego. Powstały też liczne straty wewnątrz budynku, w związku z zalaniem wodą w czasie akcji gaszenia pożaru. W miarę możliwości pomóżmy jej w tej trudnej sytuacji losowe.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie – tym razem starego kościoła - w najbliższą sobotę, czyli 22 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ulic: Okólnej, Cisowej i Żniwnej.

 
Drukuj

9 CZERWCA
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała, zwłaszcza pomagającym w przeprowadzaniu procesji – Bóg zapłać!

 

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały czerwiec po wieczornej Mszy świętej.

 

W tym tygodniu w liturgii:

Wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

Środa – Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.30

Czwartek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy

Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala

 

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania – ostatnie już przed wakacjami – będzie w najbliższy czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej. Na to spotkanie młodzież przynosi swoje indeksy.

 

Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, dlatego składkę przeznaczymy na nasze parafialne inwestycje.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej i Jaskółczej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 15 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 2 do 24 i nieparzyste
od 1 do 11.

6 lipca (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Kazimierza nad Wisłą. Szczegóły u Ks. Michała.

 
Drukuj

2 CZERWCA
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na przygotowanie beatyfikacji Ks. Michała Rapacza i zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Jak wiadomo, obie uroczystości odbędą się w sobotę 15 czerwca w Krakowskich Łagiewnikach.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili Uroczystość Bożego Ciała, zwłaszcza chórowi, a także tym, którzy przygotowali ołtarze i pomagali w przeprowadzeniu procesji – Bóg zapłać!

Gorąco zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Msza święta z procesją od poniedziałku do czwartku o 18.00. W czasie procesji śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zakończenie Oktawy w czwartek.

W Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem I-szy piątek miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi od 17.30.

Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 8 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 28 do 48 i nieparzyste od 13 do 35, a także z ul. Jaskółczej.

Przeglądu i legalizacji wszelkiego rodzaju gaśnic można będzie dokonać w piątek 7 czerwca od 8.00 do 16.00 obok warzywniaka.

 
Drukuj

26 MAJA
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje.

Strażacy dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek – Bóg zapłać!

Jeszcze tylko do czwartku odprawiamy Nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.30, a w niedziele i w Boże Ciało o 16.30.

W tym tygodniu w liturgii:

Środa – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Piątek – Święto Nawiedzenia  NMP

Sobota – wspomnienie św. Justyna

W Boże Ciało -  Msze święte jak w niedziele.

Procesja będzie jak zwykle po Mszy św. o godz. 9.00. Trasa procesji będzie podobnie jak w poprzednich latach. Bardzo prosimy, aby jak zwykle przygotować ołtarze – czyli pierwszy ołtarz Rodzinę Kozubów, II - DPS, III – na budynku plebanii rodziny z Bolęckiej Góry i IV – przed wejściem do nowego kościoła, mieszkańców Płazy Dolnej.

Naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkich zaś o modlitewny udział w tym nabożeństwie. Jak co roku prosimy też o przygotowanie jej uroczystej oprawy – a więc baldachim, chorągwie i feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w pierwszokomunijnych strojach.

Bardzo prosimy, aby przed Mszą o 9.00, ci co przyjadą wcześniej nie zastawiali wjazdu na zielony parking, by można było tam wjechać i by wszyscy mogli spokojnie zaparkować. Pomyślmy nie tylko o swojej wygodzie, ale też o innych.

Prosimy też o udział w Oktawie. Od piątku do przyszłego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać Litanię: w piątek jeszcze do Matki Bożej, a od 1 czerwca do Serca Pana Jezusa.

W Sobotę – z racji pierwszej soboty – po rannej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwy do Matki Bożej.

Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Wieczorem o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże Różańcowe.

Godzinki o Sercu PJ w niedziele o 6.30.

Za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowieckiej z Płazy Dolnej  – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, czyli 1 czerwca o 9.00, bardzo prosimy mieszkańców z ul. Lipowieckiej numery parzyste od 50 do 62 i nieparzyste od 37 do 61.

W przyszłą niedzielę – 2 czerwca – składka, zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, w całości będzie przekazana do Kurii na potrzeby organizacyjne związane z beatyfikacją Ks. Michała Rapacza.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 53

Dzisiaj:

21 Czerwca 2024
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Alojzego
Gonzagi
zakonnika
Do końca roku zostało 194 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś