Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

28 CZERWCA
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozpoczęły się wakacje.

Msze święte w tym tygodniu – do czwartku wieczorem będą tylko w starym kościele. Od piątku rano do niedzieli wieczorem - w nowym.

W tym tygodniu:

W poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W piątek – święto Św. Tomasza, Apostoła i zarazem I piątek miesiąca.

W tym dniu o 15.00 jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia, a okazja do spowiedzi od 17.30.

W czasie wakacji nie ma w I-szą sobotę odwiedzin chorych. Róże Różańcowe prosimy, aby prowadziły w sobotę Różaniec o godz. 17.30. Spotkanie z Różami i zmianka tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy o 7.00.

Przypominamy, że sprawy związane z opłatami za groby na cmentarzu w czasie wakacji będą załatwiane tylko od połowy lipca do połowy sierpnia, a później we wrześniu.

Przypominamy też o konieczności wcześniejszego umówienia się na spisanie protokołu przedślubnego.

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego i Modrzejewskiej.

Do posprzątania kościoła w sobotę 4 lipca na godz. 9.00 serdecznie prosimy mieszkańców – ul. Bolęcińskiej numery parzyste od 4 do 32a oraz wszystkie numery od 27 do 35a.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele oraz za wpłacane na konto bankowe. Raz jeszcze dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na schody do kościoła – Bóg zapłać. Złożono ofiary w wysokości połowy ceny zakupionego materiału.

W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, ks. arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych odbyła się zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym.

Z naszej parafii odeszła wczoraj do wieczności + Kazimiera Szala z ul. Bogusławskiego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

21 CZERWCA
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali w niej udział – szczególnie Panom od baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiaty i Paniom, które nosiły obrazy.

Od jutra Msze święte będą tylko w starym kościele. Do nowego kościoła wrócimy w sobotę wieczorem i w niedzielę.

W Środę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Ponieważ uczniowie nie mają wspólnego zakończenia roku szkolnego w szkole - Msza święta na zakończenie roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę (28 czerwca) na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.00. Po Mszy krótkie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Praktycznie rozpoczyna się już czas urlopów. Sprawy związane z opłatami za groby na cmentarzu będą załatwiane tylko od połowy lipca do połowy sierpnia, a później we wrześniu. Na spisanie protokołu przedślubnego trzeba się wcześniej umówić – wg. nowych przepisów takie spisanie trwa około godziny.

Ze spowiedzi można korzystać codziennie od około 20-tu do 10-ciu  minut przed rozpoczęciem Mszy świętej. Gdyby nie było księdza w konfesjonale – to trzeba podejść do zakrystii.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego z bloków 31, 33 i 37. Do posprzątania kościoła w sobotę 27 czerwca na godz. 9.00 serdecznie prosimy mieszkańców – ul. Sobieskiego z numerów od 4 do 20 oraz 21, 23, 25 i 27 oraz wszystkie numery z ulicy Modrzejewskiej.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe, szczególnie za złożone dziś ofiary na schody do kościoła – Bóg zapłać.

 
Drukuj

14 CZERWCA
11 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji w Boże Ciało.

Codziennie, aż do czwartku po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z Litanią do Serca Pana Jezusa – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, Msze święte będą - rano w starym kościele, a wieczorem w nowym.

 

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Sobieskiego. Do posprzątania kościoła w sobotę 20 czerwca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców – ul. Sobieskiego - bloki 31, 33 i 37 oraz z ul. Stara Woda.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca składka będzie na schody do kościoła.

 
Drukuj

7 CZERWCA
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W tym tygodniu:

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi, zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od ilości uczestników, co stwarza możliwość zorganizowania tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości lub zasłanianiu ust i nosa.

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy zatem w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Główna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak co roku.

O przygotowanie ołtarzy, jak zwykle bardzo prosimy: I - Rodzinę Kozubów, II - Personel i Mieszkańców DPS, III - Rodzinę ks. Andrzeja Mysiury i mieszkańców Płazy Górnej, IV - Parafian z Syberii i Płazy Dolnej. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Udział w procesji to wyraz naszej wiary, dlatego prosimy, aby udekorować swoje domy na trasie procesji. Procesję zakończymy przy nowym kościele. Po procesji o 11.00 Msza święta.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Prosimy także o przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi, pocztów sztandarowych i o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała codzienna procesja eucharystyczna wokół kościoła wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy świętej wieczornej. Było by zatem dobrze skosić trawę wokół kościoła.

W poniedziałek i wtorek rano i wieczorem oraz w środę rano będziemy Msze święte odprawiać w starym kościele. Od  środy wieczorem aż do przyszłej niedzieli wszystkie Msze będą w nowym kościele.

Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Tenczyńskiej i z Nieporazu. Do posprzątania kościoła w sobotę 13 czerwca na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulicy Sobieskiego - wszystkie numery parzyste od 24A do 40 oraz bloki 39, 41 i 45.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pracowali przy kościele – w ubiegłą niedzielę dziękowaliśmy Panom, którzy murowali i flizowali - dziś szczególnie dziękujemy Panu Zdzisławowi Głowni za pracę traktorem oraz tym, którzy pomagali przy malowaniu:  Panom Wiesławowi Hudzikowi, Piotrowi Kulczykowi i Zbigniewowi Skowronkowi – Bóg zapłać!

Gdyby ktoś miał możliwość pomocy przy dalszym malowaniu to serdecznie zapraszamy, codziennie rano na godz. 9.00 – oczywiście oprócz czwartku

 
«pierwszapoprzednia51następnaostatnia»

Strona 51 z 51

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś