Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

12 GRUDNIA
3 NIEDZIELA ADWENTU

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji

Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Piątek – to trzeci piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy świętej.

Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, w związku z tym składka będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można składać w kościele koło chrzcielnicy. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania będzie w poniedziałek – czyli 13 grudnia. Zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia tego sakramentu na Mszę świętą o godz. 18.00.

Podobnie jak w roku ubiegłym nie będzie specjalnie wyznaczonego dnia spowiedzi przedświątecznej. Gorąco zachęcamy, aby już spowiadać się na święta – codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc katolikom na Wschodzie.

Dziękujemy za wszelkie ofiary i prace na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła Pani Władysławie Łabuzek, Panom Dariuszowi Tetela i Kazimierzowi Kopaczowi, oraz Pani Kazimierze Pierzchała za złożoną ofiarę  - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 18 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Karłowicza i Makowej.

 
Drukuj

5 GRUDNIA
2 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku w tym dniu zbierane są przed kościołami ofiary do puszek, na pomoc katolikom zza wschodniej granicy.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można składać w kościele koło chrzcielnicy. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Zgodnie z tradycją adwentową w dni powszednie zapraszamy na roraty.  Odprawiamy je na przemian: tj. w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 18.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki.

W niedziele adwentowe o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze święte w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00.

Na godz. 18.00 w środę zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

Dziękujemy za wszelkie ofiary i prace na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła Panu Bronisławowi Gaweł - Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 11 grudnia o godz. 9.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Korczaka i Kruczkowskiego.

 
Drukuj

28 LISTOPADA
1 NIEDZIELA ADWENTU

 

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu.

W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.

Także w zakrystii są Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec przesyłamy do Caritasu.

Zachęcamy też do zakupu Gościa Niedzielnego z kalendarzem na kolejny rok.

Zgodnie z naszą parafialną tradycją, długoterminowe produkty spożywcze czy artykuły chemii gospodarczej można składać w kościele koło chrzcielnicy. Z tych darów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych z naszej parafii.

Zgodnie z tradycją adwentową w dni powszednie zapraszamy na roraty.  Odprawiać je będziemy na przemian: tj. w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o 18.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty o 7.00 rano. A zatem zapraszamy już jutro wieczorem. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki.

W niedziele adwentowe o 16.30 będą nieszpory.

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Andrzeja, apostoła

W piątek – przypada 1 piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszach świętych będzie - Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania.

W pierwszą sobotę – przypada wspomnienie Św. Barbary. O godz. 9.00 będzie Msza św. w intencji górników, pracujących i emerytowanych oraz ich rodzin.

W związku z tym odwiedziny chorych rozpoczniemy dopiero o godz. 10.00. Warto może przy tej okazji zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy w ciągu roku, by mogli wyspowiadać się na Święta.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po rannej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej, a o 17.30 Różaniec, prowadzony przez Róże.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedziela miesiąca – po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku w tym dniu zbierane są przed kościołem ofiary do puszek, na pomoc katolikom zza wschodniej granicy.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, oraz za posprzątanie kościoła. Sprzątali:  Kazimiera i Stefan Lema, Zuzanna Kulczyk, Lucyna szpila, Józef Prasak, Salomea Sojka, Agnieszka Jeleń i Marta Dziedzicka – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 4 grudnia, tym razem wyjątkowo o godz. 10.00 - bardzo prosimy mieszkańców ulicy Kossaka i Solskiego.

Od 3 do 10 grudnia Biblioteka w Płazie zaprasza na Kiermasz Świąteczny. W sobotę
i niedzielę (4-5 grudnia) kiermasz będzie czynny w godzinach 08.00 – 19.00, a w pozostałe dni w godzinach otwarcia biblioteki. Kiermasz organizowany jest we współpracy
z Powiatowym Domem Opieki Społecznej w Płazie. Na kiermaszu oprócz prac mieszkańców DPS-u, będzie można kupić rękodzieła wielu lokalnych twórców.

 
Drukuj

21 LISTOPADA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę zaczniemy przeżywać czas adwentu.

Od przyszłej niedzieli – jak co roku - będą do nabycia w zakrystii opłatki na stół wigilijny i wigilijne świece z Caritasu.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Cecylii

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary na utrzymanie naszych świątyń, szczególnie za ofiary na inwestycje parafialne, złożone dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Malczewskiego z domów od 21 do końca – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w sobotę 27 listopada o godz. 9.00 bardzo prosimy mieszkańców ulic: Bogusławskiego i Długosza.

W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: + Władysława Walas z ul. Lipowieckiej i + Michał Środa z ul. Karłowicza. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 27

Dzisiaj:

1 Lipca 2022
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Ottona
biskupa
Do końca roku zostało 184 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś