Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

10 WRZEŚNIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA


Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

W związku z tym Ks. Arcybiskup prosi o złożenie ofiar do puszek na działalność duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji. W związku z odpustem w przyszłą niedzielę, ofiary zbierać będziemy po Mszach świętych w niedzielę 24 września.

W tym tygodniu:

Środa – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma. Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – patronalne święto naszej Parafii. Zewnętrzną uroczystość odpustową przenosimy na najbliższą niedzielę. Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji jak w latach ubiegłych oraz o liczny udział.

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Z racji trzeciego piątku, po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana – biskupa.

Przyszła niedziela jest trzecia niedziela miesiąca – składka będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Rozpoczęliśmy już prace przy modernizacji instalacji gazowej, aby założyć w kościele nowe nagrzewnice do ogrzewania.

Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem, będzie w czwartek o 16.30 w kościele.
Nauka gry na gitarze w środy o godz. 19.00 - w salce przy Poczcie.

Spotkania Oazy w salce przy poczcie w każdy piątek o godz. 19.00.

Zapraszamy do posługi ministranta chłopców od klasy 4, a do scholi dziewczynki od klasy 3 włącznie. Zainteresowani zgłaszają się do Ks. Michała. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za składane ofiary oraz za prace przy kościele. Szczególnie dziękujemy Panom, którzy pomogli przy porządkowaniu podziemi kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła jednemu tylko mieszkańcowi ulicy Górzystej.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 16 września o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Zachęcamy wszystkich do głosowania na chrzanowski budżet obywatelski, dotyczący inwestycji w Płazie. Jeśli głosów będzie za mało, to przeznaczone na to środki zostaną wykorzystane nie u nas, tylko gdzie indziej. Głosować można internetowo lub w bibliotece, gdzie Panie pomogą wypełnić i wysłać ankietę.

 
Drukuj

3 WRZEŚNIA
22 NIEDZIELA ZWYKŁA


W tym tygodniu:

Poniedziałek (4 września) w nowym kościele o godz. 8.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i rodziców, a także nauczycieli.

Natomiast w starym kościele o godz. 10.00 będzie Msza święta za + Franciszka Warzechę, żołnierza z Płazy, który zginął od Niemców 4 września 1939 roku. Będziemy też modlić się o łaskę wiecznego zbawienia dla wszystkich ofiar tej wojny. Po Mszy św. będzie złożenie kwiatów na pomniku poległego żołnierza. Krakowski IPN ufundował pomnik na naszym cmentarzu na grobie poległego i wyznaczył nam termin tej uroczystości. Jest on może dla wielu niewygodny, ale kto może to zapraszamy do modlitwy.

 

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – Święto Narodzenia NMP.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

Zapraszamy dzieci i młodzież do nauki gry na gitarze w środy. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę wyjątkowo o 20.00 w salce przy poczcie.

Zapraszamy dzieci od klasy 6 włącznie i młodzież na spotkanie oazowe organizacyjne w najbliższy piątek na godz.19.00 do salki przy poczcie.

Dziękujemy za składane ofiary oraz za prace przy kościele. Szczególnie dziękujemy za podarowane do kościoła kwiaty. Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 9 września o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Górzystej i Nadbrzeżnej.

 
Drukuj

27 SIERPNIA
21 NIEDZIELA ZWYKŁA


Dziś obchodzimy w naszej Parafii tzw. mały odpust związany z MB Pocieszenia. Po Mszy św. będzie krótka modlitwa w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Augustyna

Wtorek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi, aby z Jezusem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Wieczorem Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe o godz. 17.30.

Odwiedziny chorych po wakacyjnej przerwie od godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest pierwsza niedzielą miesiąca. Po Mszy o 7.00 zmianka różańcowa i spotkanie z Różami.

W każdą niedzielę o 6.30 śpiewamy Godzinki. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

Msze święte w starym kościele, będą w tym tygodniu od poniedziałku do piątku rano.

Od piątku wieczorem w nowym.

Dziękujemy za składane ofiary oraz za prace przy kościele. Szczególnie dziękujemy Panom, którzy skosili trawę przy starym kościele i przy ogrodzeniu nowego kościoła. Dziękujemy też za podarowane do kościoła kwiaty.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 2 września o godz. 9.00, bardzo prosimy mieszkańców ulic: Nadrzecznej, Gminnej i Spokojnej.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Józef Kaszuba z ul. Lipowieckiej  +Henryk Ciupek z ul. Chłopickiego i +Wiesław Kuternak z ul. Jaskółczej. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

20 SIERPNIA
20 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża

Wtorek – wspomnienie NMP Królowej

Środa – Różaniec za Parafian i Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek – Święto Św. Bartłomieja Apostoła

Sobota – Uroczystość MB Częstochowskiej.

 

Msze święte w starym kościele, będą w tym tygodniu od poniedziałku do soboty rano.

 

W Przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Moniki, a w poniedziałek Św. Augustyna. W związku z tym obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę tzw. mały odpust związany z MB Pocieszenia. Po Mszach św. będzie krótka modlitwa w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej.

 

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje z racji 3. Niedzieli miesiąca oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe. Dziękujemy za podarowane do kościoła kwiaty oraz za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Wierzbowej, Jaworowej, Koszykarskiej i Krętej i za złożone ofiary zamiast sprzątania.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!

 

Przypominamy o akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z odzysku surowców wtórnych przeznaczany jest na wspieranie Polskich Misjonarzy. Zużyty sprzęt można wystawiać od jutra do czwartku do godz. 15.00, na parkingu przy kościele, między paczkomatem a kontenerem PCK.

W minionym tygodniu do wieczności odeszły: + Maria Zygmunt z ul. Bogusławskiego, + Władysława Tarasek z Jana Pawła II i + Anna Sułkowska z ul. Kościuszkowców. Polećmy je Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 51

Dzisiaj:

24 Kwietnia 2024
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Jerzego
męczennika
Do końca roku zostało 252 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś