Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie
Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj

23 PAŹDZIERNIKA
30 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W tym tygodniu będziemy się szczególnie modlić za dzieło misyjne.

Nabożeństwa Różańcowe są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

Na różaniec w poniedziałek zapraszamy uczniów klasy 8b, w środę młodzież szkół średnich, w piątek młodzież pracującą.

W tym tygodniu:

Piątek – Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego, oraz złożone dziś ofiary na misje – Bóg zapłać!”

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Role. Z ul. Harcerskiej nie było nikogo.

O posprzątanie kościoła w dniu 29 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian z ul. Zakopiańskiej wszystkie numery od 46 do 95.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Błażewska z Wapiennika

+ Józefa Żądło z Woli Filipowskiej

+ Halina Pomykała z Trzebini

+ Tadeusz Kaźmierczyk z ul. Pocztowej.

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

16 PAŹDZIERNIKA
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy dziś Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli żywy pomnik Jana Pawła II, dzięki którym fundowane są stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

Ofiary można składać po Mszy świętej do puszek przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary na nasze inwestycje parafialne z racji 3. niedzieli miesiąca – Bóg zapłać!

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego

Wtorek – wspomnienie Św. Łukasza, ewangelisty

Piątek – III piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie rano po Mszy św., ze względu na Różaniec wieczorem.

Czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji

Sobota – Uroczystość Św. Jana Pawła II

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwa Różańcowe są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W poniedziałek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klasy 4b, we wtorek z klasy 5, w środę z klasy 6, a w piątek z klasy 8a.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy przez cały tydzień za misje - w czasie nabożeństwa różańcowego,  a składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczone na cele misyjne.

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych zmarłych. Można już składać ofiary na wypominki. Przypominamy też o konieczności przedłużania opłaty za miejsce na cmentarzu. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek, piątek i w sobotę.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kościuszkowców i Czwartaków – Bóg zapłać!

O posprzątanie kościoła w dniu 22 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Role i Harcerskiej.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Ciupek z ul. Malczewskiego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
Drukuj

9 PAŹDZIERNIKA
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Sobota – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwa Różańcowe są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny, już XXII Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli żywy pomnik Jana Pawła II, dzięki którym fundowane są stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

Ofiary można będzie składać po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła.

Przyszła niedziela jest też III niedzielą miesiąca – a zatem składka zbierana w czasie Mszy świętych będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę! Wyjazd o 7.30 spod nowego kościoła, Msza św. będzie w Tuchowie.

W środę o 17.20 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na modlitwę różańcową.

W czwartek zapraszamy na Różaniec klasę 4a, a w piątek klasę 7.

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci naszych zmarłych. Można już składać ofiary na wypominki. Bardzo prosimy, aby przy składaniu ofiar pamiętać o znacznych zmianach cen w stosunku do roku ubiegłego.

Przypominamy też o konieczności przedłużania opłaty za miejsce na cmentarzu. Opłata wpłacona przy wydzierżawieniu miejsca pod grób ważna jest przez 20 lat i po tym czasie trzeba ją przedłużyć na kolejne 20 lat (wysokość opłaty na razie jeszcze nie wzrosła). W przypadku niedokonania tego obowiązku grób może zostać wykorzystany do pochowania innej osoby.

MIVA Polska dziękuje za złożone ofiary przy poświęceniu pojazdów mechanicznych z okazji Św. Krzysztofa. Podziękowanie wywieszone jest w gablocie na zewnątrz kościoła.

Parafia organizuje pielgrzymkę w sobotę 15 X do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Sanktuarium MB Tuchowskiej i Katedry w Tarnowie. Koszt 75 zł, w tym ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach podajemy adres i numer pesel. Zapraszamy!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Pocztowej i Wiosny Ludów.

O posprzątanie kościoła w dniu 15 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Kościuszkowców i Czwartaków.

 
Drukuj

2 PAŹDZIERNIKA
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są w ciągu tygodnia o 17.30, a w niedziele o 16.30.

W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

Środa – wspomnienie Św. Faustyny

Dziś poświęciliśmy dwa nowe obrazy: Pana Jezusa Miłosiernego i Siostry Faustyny. Ufundowane zostały jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za otrzymywane łaski. Bardzo gorąco dziękujemy Ofiarodawcom.

Z okazji wspomnienia Św. Faustyny Gość Niedzielny wydał dodatek poświęcony tej świętej.

Ten Gość Niedzielny Extra – jest w cenie 12 zł.

Piątek – wspomnienie MB Różańcowej, a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Litania do Serca Pana Jezusa rano po Mszy św., a wieczorem po Różańcu. Okazja do spowiedzi od 17.00.

Parafia organizuje pielgrzymkę w sobotę 15 X do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Sanktuarium MB Tuchowskiej i Katedry w Tarnowie. Koszt 75 zł, w tym ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach podajemy adres i numer pesel. Zapraszamy!

W środę o godz. 19.00 w salce przy poczcie nauka gry na gitarze dla dzieci i młodzieży. Spotkania będą co 2 tygodnie. Więcej informacji u ks. Michała.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Górzystej i Nadbrzeżnej.

O posprzątanie kościoła w dniu 8 października o godz. 9.00 bardzo prosimy parafian mieszkających na ulicy: Pocztowej i Wiosny Ludów.

Biblioteka w Płazie zaprasza 8 października o godz. 15.00 na Święto Miodu. W czasie spotkania będzie można porozmawiać z pszczelarzami, zakupić miody i inne produkty pszczele, a także wyroby rękodzielnicze. Święcie towarzyszyła będzie wystawa twórczości pana Stefana Lemy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 40

Dzisiaj:

2 Czerwca 2023
Piątek
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Karola
Lwangi
i towarzyszy
męczenników
Do końca roku zostało 213 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś